Materiał Partnera

Przydatne informacje na temat ubezpieczeń turystycznych

Przydatne informacje na temat ubezpieczeń turystycznych

Urlop to czas, kiedy zazwyczaj zajmujemy się remontem mieszkania lub wyjazdem w celach wypoczynkowych oraz rekreacyjnych, a skupiając się na tej drugiej opcji, warto również zadbać o pełne bezpieczeństwo nasze oraz naszych rodzin. Z pomocą w tych przypadkach przychodzą nam niewątpliwie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające w swojej ofercie ubezpieczenia turystycznych, którymi naprawdę warto się zainteresować.

Charakterystyka ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, którą warto posiadać zwłaszcza podczas kilkudniowych wakacyjnych wyjazdów zagranicznych, ponieważ dzięki niemu nie będziemy mieli żadnych problemów z bezpłatnym dostępem do lekarzy a także i nasze bagaże mogą zostać objęte ochroną na wypadek uszkodzeń bądź kradzieży.

Jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne może przyjąć w zasadzie kilka form i właśnie dlatego też wyróżniamy tutaj:

  • Turystyczne ubezpieczenie OC - Jest to rodzaj ubezpieczenia, który podobnie jak w przypadku komunikacyjnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ma za zadanie chronić nas przed odpowiedzialnością karną w przypadku spowodowania wypadku drogowego, w którym mogły ucierpieć osoby trzecie. Ubezpieczenie tego typu możemy również połączyć z tak zwanym OC sportowym, które z kolei obejmuje wypłatę odszkodowań dla osób, które mogły ucierpieć przez nas na skutek wypadku podczas uprawiania sportów (na przykład wodnych), z kolei dodatkiem do OC sportowego może być ubezpieczenie w postaci ochrony podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

  • Turystyczne Assistance - Jest to oczywiście przede wszystkim ubezpieczenie, które zapewni nam pomoc drogową podczas awarii samochodu w trakcie wakacyjnej podróży, jednak w zakresie tej polisy znajduje się również pomoc w przypadku rezerwacji noclegów, znalezienia placówki medycznej bądź też skorzystania z usług przewodnika oraz tłumacza (gdy nie znamy języka obcego).

  • Ubezpieczenie bagażu - Ta forma ubezpieczenia turystycznego pomaga nam w sytuacjach, gdy nasz bagaż zostanie skradziony lub też uszkodzony na przykład podczas odprawy lotniskowej.

  • Ubezpieczenie zdrowotne - Jest to ubezpieczenie, które zapewni nam pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem w momencie, gdy podczas wyjazdu wakacyjnego doznamy jakiegoś trwałego uszczerbku na zdrowiu (na przykład choroby przewlekłej).

Skąd możemy wziąć ubezpieczenie turystyczne?

Szeroką gamę ubezpieczeń turystycznych możemy uzyskać u osób takich jak Bogusław i Monika Boś oferujących usługi z zakresu pośrednictwa ubezpieczeniowego. Dzięki ich doświadczeniu a także fachowemu doradztwu z powodzeniem możemy wykupić takie ubezpieczenie turystyczne, jakie akurat nam będzie potrzebne w danym przypadku.

Opracowanie:
Gdynia, 10 Lutego 33 lok. 506
tel. 509 172 447
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz