Artykuł sponsorowany

Przyczyny awarii lodówek

Przyczyny awarii lodówek

Sprzęt AGD może ulegać awariom w wyniku uszkodzeń mechanicznych lub intensywnej eksploatacji. Zwłaszcza lodówki, które pracują bez przerwy, są narażone na usterki. Wiele z nich można naprawić. Wystarczy skontaktować się z doświadczonym serwisantem, który zdiagnozuje problem, przedstawi koszt naprawy i podejmie pracę. Warto też wiedzieć, jakie są najczęstsze awarie lodówek.

Lodówka zepsuła się, a okres gwarancji już minął? Nowe, zaledwie kilkuletnie urządzenia nie muszą od razu lądować na złomowisku. Wezwanie serwisanta to pierwszy krok, aby zdiagnozować skalę problemu i oszacować koszt naprawy. W rzeczywistości wiele usterek można usunąć posługując się wiedzą, doświadczeniem, profesjonalnym sprzętem oraz wysokiej klasy częściami zamiennymi. Takie usługi świadczy m.in. warszawska firma Krip-Serwis.

Co w lodówce psuje się najczęściej?

W lodówce może zepsuć się wiele części. Niektóre z nich są niegroźne i mogą zostać naprawione samodzielnie, np. przepalona żarówka. Są też usterki, których naprawa wymaga wizyty serwisanta, ale nie są bardzo poważne i nie wpływają na korzystanie z urządzenia. Zdecydowanie najbardziej problematyczne są awarie, które sprawiają, że temperatura w urządzeniu podnosi się, powodując rozmrażanie się zapasów i ogólny chaos.

Do najczęstszych usterek należą:

  • problemy z termostatem,
  • rozszczelnienie układu chłodzenia,
  • uszkodzony agregat,
  • zbieranie się wody pod lodówką lub w jej wnętrzu,
  • rozregulowana temperatura,
  • zła cyrkulacja powietrza wewnątrz lodówki,
  • głośna praca sprzętu,
  • krzywe nóżki, niedomykające się drzwi.

Naprawa lodówek obejmuje te i wiele innych problemów.

Powody awarii lodówek

Lodówki mogą psuć się z różnych względów. Jednak okazuje się, że przyczyną wielu z nich jest nieprawidłowe ustawienie i eksploatacja sprzętu. Dlatego zwróć szczególną uwagę, czy miejsce, w którym planujesz postawić lodówkę, ma proste podłoże, na którym bez problemu uda się ją wypoziomować. Kolejną kwestią jest umiejscowienie sprzętu w odpowiedniej odległości od ściany i mebli, z daleka od źródła ciepła, a nawet okna. Sąsiedztwo piekarnika nie będzie najlepszym pomysłem, ponieważ może skutecznie zakłócać pracę chłodziarki.

Korzystając z lodówki, trzeba pamiętać, aby nie zostawiać zbyt długo otwartych drzwi.
W większości nowych modeli jesteś o tym informowany sygnałem dźwiękowym. Do środka nie powinno się wkładać ciepłych potraw, które wymuszają od chłodziarki bardziej intensywną pracę. Garnki i dania znajdujące się w nich powinny być wystudzone, a ich rozłożenie w środku równomierne dla utrzymania prawidłowej cyrkulacji.

 

 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz