Materiał Partnera

Przyczepy i naczepy wykorzystywane w transporcie ponadgabarytowym

Przyczepy i naczepy wykorzystywane w transporcie ponadgabarytowym

Przewożenie elementów o sporych rozmiarach jest nierzadko problematyczne i wymaga specjalistycznego konwoju, który składa się z pilotów i ciężarówki z odpowiednio przystosowaną naczepą bądź przyczepą. Musi być ona dopasowana do konkretnego ładunku, dzięki czemu nie tylko dotrze on do celu bezpiecznie, ale nie będzie też stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jakie konkretnie przyczepy i naczepy wykorzystuje się w tego typu transporcie?

Do specjalistycznych pojazdów i maszyn

Tradycyjne naczepy umożliwiają przewóz ładunków o standardowych gabarytach, co może stanowić problem w przypadku pojazdów i maszyn o sporych rozmiarach. Ich transportowanie wymaga specjalistycznej naczepy z obniżonym pokładem ładunkowym, który najczęściej nie przekracza 500 mm. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwy jest przejazd zestawu pod wiaduktami czy liniami wysokiego napięcia bez narażenia ładunku na szkody spowodowane kolizją z tego typu obiektami. Naczepy z obniżonym pokładem warto zamówić u renomowanego producenta, takiego jak np. Goldhofer, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma MMM Marcin Michalak. Oferta obejmuje wiele różnego rodzaju naczep i przyczep, w tym te, dzięki którym przewozi się kombajny, maszyny górnicze, rozmaite pojazdy gąsienicowe, ale też np. łodzie. Obniżony pokład umożliwia także transportowanie sporych zbiorników lub wszelkich innych wysokich wyrobów przemysłowych. W zależności od potrzeb przewoźnika stosuje się określoną liczbą osi w tego typu naczepach proponowanych przez MMM Marcin Michalak – może być ich nawet pięć. W takim wypadku warto zadbać też o poszerzenie pokładu ładunkowego, dzięki czemu możliwe będzie transportowanie nawet bardzo nieszablonowych towarów o ogromnych gabarytach.

Spora masa punktowa ładunku

Masywne ładunki to również trudne zadanie dla wykwalifikowanej firmy transportowej posiadającej w swojej flocie specjalistyczne, odpowiednio przystosowane naczepy i przyczepy – znajdują się one w ofercie firmy Goldhofer, której dystrybutorem jest MMM Marcin Michalak. W przypadku sporej masy punktowej doskonale sprawdzi się naczepa platformowa, która charakteryzuje się sporą długością i jednakową wysokością. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność na najwyższym poziomie nawet podczas przewożenia materiałów o dużej masie i niestandardowych rozmiarach. Z tego powodu najczęściej stosuje się je do transportowania sporych konstrukcji dźwigowych czy prefabrykatów z betonu. Takie ładunki stanowią spore wyzwanie dla firm transportowych, jednak z wykorzystaniem odpowiednich naczep platformowych proponowanych przez MMM Marcin Michalak, ich przewóz jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia również dla innych uczestników ruchu drogowego. W ofercie tego dystrybutora renomowanej marki Goldhofer znajdują się też naczepy niskopodwoziowe, za pomocą których można transportować nawet dwie maszyny. Warto zatem zaufać profesjonalistom – MMM Marcin Michalak jest w stanie zapewnić odpowiednią naczepę do przewozu nawet najtrudniejszych ładunków.

Opracowanie:
Siedlce, Błonie 4 lok. 30
tel. 730 909 294
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz