Artykuł sponsorowany

Przychodnia Weterynaryjna Na Skraju | Na czym polega profilaktyka weterynaryjna?

Przychodnia Weterynaryjna Na Skraju | Na czym polega profilaktyka weterynaryjna?

Bez względu na to, czy decydujemy się przyjąć pod dach kanarka, jaszczurkę, czy rybki należy zadbać o dobrostan zwierząt. Szczególnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom, które mają potrzebę korzystania z przestrzeni poza domem, jak w przypadku psa lub kota. W Przychodni Weterynaryjnej Na Skraju możesz liczyć na pomoc w ustaleniu właściwej profilaktyki weterynaryjnej. Czym ona jest? Jakie działania obejmuje?

Czym jest profilaktyka weterynaryjna?

Profilaktyka weterynaryjna pomaga zapobiegać chorobom i niebezpiecznym sytuacjom, jakie mogą przytrafić się pupilom. Niekiedy konieczne może okazać się udanie po pomoc do weterynarza np. z Przychodni Weterynaryjnej Na Skraju prowadzonej przez Joannę Chmielewską-Rokicką. Nauka prewencji weterynaryjnej – w gabinecie, takim jak ten wspomniany, to edukacja zdrowych nawyków, ustalenie właściwej częstotliwości np. zabiegów odrobaczania czy szczepień. To również niedopuszczenie pojawienia się konsekwencji różnych schorzeń, dzięki możliwości wczesnego wykrywania ich symptomów i wprowadzania właściwej terapii.

O czym trzeba pamiętać w obszarze profilaktyki weterynaryjnej u zwierząt?

Ważne jest zapewnienie pupilom odpowiednich warunków bytowych, dobór odpowiedniej karmy, środków do pielęgnacji sierści czy też suplementów diety. We wspomnianej lecznicy zwierząt możesz liczyć na pomoc w wyborze składu karmy do trybu życia i potrzeb pupili. To pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu.

Koniecznym działaniem zapobiegawczym w profilaktyce opieki nad zwierzakami domowymi jest pilnowanie kalendarza szczepień i odrobaczania. Bezpieczeństwo korzystania przez czworonogi z dobrodziejstwa wolnego spacerowania i wybiegów na pewno zwiększy czipowanie zwierząt. Jak informuje nas nasz rozmówca, jest to elektroniczne znakowanie zwierzęcia poprzez podskórne umieszczenie mikroprocesora z zaszyfrowanym 15-cyfrowym numerem identyfikacyjnym. Zabieg jest niemal bezbolesny dla pupila, biorąc pod uwagę miejsce jego umiejscowienia – psów jest to lewa strona szyi, a u kotów między łopatkami.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz