Artykuł sponsorowany

Przychodnia weterynaryjna Centrum Zdrowia Zwierząt zaczipuje Twojego psa

Przychodnia weterynaryjna Centrum Zdrowia Zwierząt zaczipuje Twojego psa

Zależy Ci na tym, żeby elektronicznie oznakować swojego psa? W tym celu należy użyć podskórnego implantu, który nadaje pupilowi unikalny numer przypisany do Twojego nazwiska. Metoda ta jest popularnie nazywana czipowaniem. Jego celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt i można je wykonać na przykład w przychodni weterynaryjnej Centrum Zdrowia Zwierząt.

Na czym polega czipowanie psa?

Procedura czipowania psa ma zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt i polega na wszczepieniu mikroskopijnego urządzenia z zakodowanym 15-cyfrowym numerem. Jest on indywidualny, co oznacza, że przypisuje się go wyłącznie jednemu zwierzęciu. Kod umożliwia identyfikację czworonoga i ułatwia odnalezienie opiekuna, gdy dojdzie do jego zaginięcia lub kradzieży. Chcąc go odczytać, wystarczy użyć specjalnego czytnika, który znajduje się na wyposażeniu w schroniskach, gabinetach weterynaryjnych oraz posterunkach policji i straży miejskiej. Warto dodać, że temu zabiegowi poza psami poddaje się również koty i fretki.

Zaczipowanie psa to więc ważny krok w dbaniu o bezpieczeństwo naszego pupila. Dzięki temu, że każdy chip jest unikalny, możemy łatwo zidentyfikować właściciela psa w przypadku zaginięcia. To także sposób na zachowanie porządku w miejscach publicznych i zapobieganie bezdomności zwierząt. Zaczipowany pies daje nam spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Czy czipowanie psa jest obowiązkowe?

Czipowanie psa nie jest obowiązkowe, ale zalecane przez większość ekspertów, ponieważ tradycyjne metody oznakowania np. w postaci obroży adresatki bywają zawodne. Wykonywaniem tego typu zabiegu zajmuje się na przykład przychodnia weterynaryjna Centrum Zdrowia Zwierząt, której oddziały znajdują się w Pile i Jastrowiu, w województwie wielkopolskim. Jej usługi obejmują profilaktykę, diagnostykę i leczenie zwierząt domowych. Zatrudniony w tym miejscu personel jest doświadczony, odpowiednio wykwalifikowany i wie, jak zadbać o dobre samopoczucie wszystkich pacjentów. Ich działania obejmują: radiologię, internę, operacje chirurgiczne, chirurgię miękką, ortopedię, USG, EKG, laseroterapię, czyszczenie zębów, inseminacje oraz wystawianie paszportów. Co więcej, przychodnia obsługuje również wizyty domowe oraz prowadzi pogotowie weterynaryjne działające 24 godziny na dobę. Przychodnia nie tylko leczy zwierzęta domowe, ale także pomaga w przypadkach nietypowych jak biegunki u cieląt czy prosiąt. Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów nie tylko z Piły i Jastrowia. Właściciele zwięrząt z różnych miejscowości, takich jak Wałcz, Trzcianka czy Chodzież również korzystają z usług weterynarzy Centrum Zdrowia Zwierząt.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz