Materiał Partnera

Przybory szkolne dla dzieci – najważniejsze cechy

Przybory szkolne dla dzieci – najważniejsze cechy

Rok szkolny to okres, podczas którego uczniów wyposaża się w odpowiednie przybory szkolne. Istotne znaczenie odgrywają nie tylko materiały piśmiennicze, ale również akcesoria wykorzystywane m.in. do prac plastycznych. Przy wyborze należy kierować się kilkoma najważniejszymi cechami.

Niezbędne przybory szkolne

W ciągu roku szkolnego uczniowie, szczególnie klas nauczania początkowego, potrzebują wielu przyborów szkolnych. Poza akcesoriami piśmienniczymi, niezwykle istotne są m.in. plasteliny, farby, kleje, papiery kolorowe. Są to przedmioty przydatne głównie do prac plastycznych i technicznych.

Istotne bezpieczeństwo

Wybierając przybory szkolne dla dzieci, trzeba szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo. Produkty muszą posiadać niezbędne certyfikaty, które potwierdzają ich dopuszczenie do użytku. Koniecznością są również atesty świadczące o bezpieczeństwie wykorzystywania.

Kwestie bezpieczeństwa nabierają szczególnego znaczenia głównie w przypadku plasteliny, klejów czy farb. Wyżej wymienione produkty muszą być produkowane w zgodzie z normami EN71. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria szkolne trafiają do księgarni i sklepów papierniczych. Wszystkie konieczne normy spełniają m.in. przybory produkowane przez przedsiębiorstwo El-Łuk. Jeśli znajdziesz je w swojej księgarni, masz pewność bezpieczeństwa ich użytkowania.

Kluczowa nietoksyczność

Produkty szkolne przeznaczone dla dzieci powinny charakteryzować się nietoksycznością. Jest to niezwykle ważna cecha bezpośrednio powiązana z bezpieczeństwem. Niezwykle istotne jest, by kontakt z konkretnym przyborem szkolnym – czy to plasteliną, farbami, czy klejem – nie spowodował uszczerbku na zdrowiu.

Inne cechy przyborów szkolnych

Jednym z najczęściej wybieranych przyborów szkolnych potrzebnych na prace plastyczne są plastelina i farby. To artykuły, które powinny charakteryzować się kilkoma cechami, by spełniać potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Dobra plastelina powinna:

  • być delikatna w dotyku
  • dać się łatwo modelować
  • nie kleić się do rąk
  • nadawać się do wielokrotnego użytku
  • nie farbować i nie pozostawiać tłustej warstwy
  • być bezzapachowa

Jeżeli chodzi farby to powinny:

  • być dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej
  • nie wysychać zbyt szybko w opakowaniu
  • nadawać się do wielokrotnego użytku
  • dać się łatwo zmyć ze skóry łagodnymi środkami czyszczącymi (np. wodą z mydłem)

Dodatkowym atutem jest możliwość używania przyborów szkolnych przez dzieci powyżej 3 roku życia. Już bowiem w wieku przedszkolnym maluchy korzystają z tego typu akcesoriów, ćwicząc swoje zdolności manualne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz