Artykuł sponsorowany

Przezroczyste aparaty ortodontyczne- innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu

Przezroczyste aparaty ortodontyczne- innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu

Wady zgryzu to problem, który najczęściej diagnozowany jest u dzieci, choć coraz częściej dotyka też osoby dorosłe. Skuteczną metodą leczenia tego typu schorzeń jest założenie aparatu ortodontycznego. Mimo że nowoczesne klamerki na zęby wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem, wielu pacjentów nie potrafi się do nich przekonać. Kiedy więc na rynku pojawiły się przezroczyste aparaty ortodontyczne, z miejsca zyskały popularność. Co je wyróżnia?

Charakterystyka przezroczystych aparatów ortodontycznych

Przezroczyste aparaty ortodontyczne pojawiły się na rynku niedawno. Jest to innowacyjna metoda leczenia wielu rodzajów wad zgryzu, która opiera się na założeniu na zęby bezbarwnych nakładek. Wykonuje się je indywidualnie dla każdego pacjenta przy pomocy zaawansowanej technologii obrazowania w 3D. Konkretny model aparatu tworzy się w oparciu o analizę cyfrową i termoformowanie. Zajmują się tym wyspecjalizowane laboratoria.

Dzięki tak precyzyjnej obróbce, nowoczesne aparaty ortodontyczne są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a także praktycznie niezauważalne dla rozmówcy. Przezroczyste aparaty ortodontyczne produkowane są z miękkiego tworzywa. Nakładki nie wymagają skręcania, czy mocowania na zębach pacjenta. Użytkownik może zdejmować je przed posiłkiem oraz swobodnie czyścić.

Jak wygląda leczenie?

Jak informuje specjalista z Gabinetu Ortodontycznego i Stomatologicznego w Mielcu – przezroczyste aparaty ortodontyczne sprawdzą się dobrze u pacjentów, którzy z powodu uczulenia na nikiel lub składniki kleju kompozytowego, nie mogą zdecydować się na założenie aparatu stałego. Takie rozwiązanie często wybierają też osoby, które obawiają się tego, jak tradycyjny aparat wpłynie na ich wygląd. Analiza cyfrowa pozwala ortodoncie ustalić kierunek, w którym powinny przesuwać się zęby, by zniwelować wadę zgryzu u pacjenta. W komplecie pacjent dostaje trzy rodzaje nakładek o różnym stopniu zaawansowania korekcji. Każdy typ nakładki użytkownik musi nosić przynajmniej przez tydzień lub dwa, przez dwadzieścia godzin każdego dnia.

Przezroczyste nakładki wywierają kontrolowany nacisk na uzębienie użytkownika, powodując przesuwanie się zębów. Przez cały okres leczenia pacjent musi pozostawać pod opieką specjalisty, który systematycznie kontroluje i ocenia postępy terapii. Plan leczenia układany jest zależnie od rodzaju wady oraz indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. Warto zaznaczyć, że w porównaniu do tradycyjnych klamerek na zęby, innowacyjny przezroczysty aparat ortodontyczny pozwala znacząco skrócić czas leczenia. Czasami trwa niespełna rok.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz