Materiał Partnera

Przewóz stali walcowanej specjalistycznymi naczepami

Przewóz stali walcowanej specjalistycznymi naczepami

Przewóz międzynarodowy lub krajowy wyrobów ze stali – zwłaszcza stali walcowanej – wymaga wykorzystania odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Tego rodzaju materiały wymagają bowiem zastosowania precyzyjnych technik rozmieszczania ładunku w naczepie. Ona zaś musi być przystosowana do przewożenia stali walcowanej. Dzisiaj najczęściej wykorzystuje się naczepy typu coilmulde.

Naczepy typu coilmulde

Do przewozu stali walcowanej najczęściej wykorzystuje się specjalistyczne naczepy typu coilmulde, które zapewniają procesowi przewozowemu odpowiednie bezpieczeństwo. Mowa nie tylko o komfortowej jeździe, ale także o zabezpieczeniu ładunku przed zniszczeniem. W tym celu naczepy coilmulde są wyposażone w otwory w podłodze na kłonice, drewniane lub metalowe poprzeczki, przesuwane ściany plandeki pozwalające na szybki załadunek, linki celne, czy też w szyny z oczkami oraz w hamulce tarczowe. Warto przy tym wiedzieć, że różne rodzaje tego typu naczep pozwalają na stabilne transportowanie kręgów o średnicy nawet do 2200 milimetrów!

Skorzystaj z profesjonalnych usług transportowych

Zważywszy na fakt, iż stal walcowana jest bardzo wymagającym przy transportowaniu materiałem, wiele podmiotów produkcyjnych, czy handlowych, korzysta przy jej przewozie z usług szeroko wyspecjalizowanych firm. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Admira, która zajmuje się kompleksowym transportem międzynarodowym na terenie kraju i całej Europy. Tego typu podmioty, dbając o najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także o optymalizowanie kosztów przewozu, wdrażają szereg innowacyjnych systemów usprawniające pracę. Mowa o m.in. satelitarnym śledzeniu pojazdu, co w przypadku eksportowania/importowania stali jest bardzo ważne. Często bowiem produkty te muszą być dostarczane do odpowiednich firm budowlanych, czy prefabrykacyjnych wedle restrykcyjnie ustalonych harmonogramów. Kierowanie przewoźników na dobre trasy handlowe, pozwala także uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa transportowego.

Rozmieszczenie towarów o dużym tonażu

Warto wiedzieć, że przy przewozie stali walcowanej, bardzo skrupulatnie należy planować rozmieszczenie towarów w naczepie, nawet jeśli wykorzystywane są do tego konstrukcje typu coildmulde. Istotne jest m.in. nieprzekroczenie masy całkowitej 40 ton, co daje uprawnienie do poruszania się po drogach bez konieczności uzyskiwania odpowiednich pozwoleń na przewóz specjalistyczny. Precyzyjne rozmieszczenie towarów ważne jest bowiem bardzo dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Przy załadunku należy dokładnie obliczyć również nacisk na osie – np. przy przewożeniu pojedynczych sztuk kręgów stalowych, muszą one być unieruchomione pośrodku naczepy.

Cenna wskazówka: Pamiętaj, że naczepy colimulde są znacznie lżejsze od zwykłych naczep. To pozwala na załadunek większej ilości towarów bez przekraczania limitów masy całkowitej. Dzięki temu można przy dużych zamówieniach transportowych znacznie zoptymalizować koszty przewozu, a przy tym zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa!

Opracowanie:
Warszawa, Górczewska 228A lok. 21
tel. 22 304 97 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz