Materiał Partnera

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Przewodami hamulcowymi nazywa się elementy hydraulicznego układu hamulcowego w samochodzie czy motocyklu, które muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie płynu hamulcowego, wysokiego poziomu nacisku i tarcia, a także wysokich temperatur. Najczęściej wyróżnia się przewody hamulcowe w dwóch typach – sztywne i elastyczne. Jednym z najlepszych z nich są te w stalowym oplocie.

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie są znacznie trwalsze od tych gumowych. Są one bowiem wykonane z materiału parcianego, który nie jest w stanie być użytkowany przez wiele lat bez żadnej usterki – te stwarzają dla kierowców pojazdów, zwłaszcza motocyklu, realne zagrożenie utraty zdrowia lub życia. To dlatego wiele firm producenckich z branży motoryzacji, a także zakłady mechaniki pojazdów, wykorzystują znacznie silniejsze gatunkowo przewody hamulcowe w stalowym oplocie. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zabezpieczenie płynu hamulcowego przez absorbowaniem wody, brak podatności na trwałe rozprężenie, a także nieuleganie procesowi wyeksploatowania. Dzięki nim hamulce pojazdów – najbardziej jest to wyczuwalne podczas prowadzenia motocykli – są znacznie sprawniejsze, a proces hamowania szybszy i przy tym płynniejszy (delikatniejszy). Najlepsi producenci przewodów hamulcowych w stalowym oplocie tacy jak LML, Allegri, czy Cesare dowiedli poprzez odpowiednie testy, że przewody hamulcowe w stalowym oplocie są gwarancją większego bezpieczeństwa komunikacyjnego. Jeśli jesteś zatem zainteresowany zakupem przewodów hamulcowych tego typu, zgłoś się do renomowanego dystrybutora, którym jest FHU Jacek Sobolewski – podmiot ten przed wysyłką zamówionego asortymentu zawsze wykonuje tak zwany test szczelności, a także test ciśnienia.

Specyfikacja przewodów hamulcowych w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie wykorzystywane są nie tylko w pojazdach motorowych użytku codziennego (motocykle, skutery itp.), ale również w szeroko rozumianym motorsporcie – nadają się do motocykli przeznaczonych do off-roadu, driftów, czy rajdów. Warto pochylić się nad specyfikacją tych komponentów. Przewody hamulcowe w stalowym oplocie występują w różnych wersjach. Najważniejsze jest określenie rodzaju końcówek oraz śrub. Na rynku wykorzystywane są przewody z końcówkami dokręcanymi kutymi: oczkowymi, gwintowo-obrotowymi, gwintowo-żeńskimi czy tak zwanymi trójnikami. Istnieją również bardzo uniwersalne końcówki skręcane, a także końcówki kute na stałe. Jeśli chodzi o przekroje przewodów oraz ich długości, najlepsi dystrybutorzy są w stanie zapewnić wszystkie ich rodzaje – również pod kątem kolorystycznym: wyróżnia się m.in. przewody niebieskie, czarne, zielone, białe, żółte, stalowe, pomarańczowe, fioletowe, czy czerwone.

Opracowanie:
Chomęcice, Poznańska 76
tel. 668 513 008
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz