Materiał Partnera

Przesuwanie ścian działowych w domach

Przesuwanie ścian działowych w domach

Wiele remontów domów dotyczy powiększania salonów czy kuchni, bądź rozplanowywania rozmieszczenia pomieszczeń na nowo. Ważne jest przy tym usuwanie oraz stawianie nowych ścian działowych, których nie można jednak wyburzać we wszystkich przypadkach. Przy tego rodzaju remontach należy korzystać z usług firm odpowiednio wyspecjalizowanych w fachu budowlanym i projektowym.

Działania oparte na obliczeniach i projektach

Remonty dotyczące przesuwania ścian działowych nigdy nie mogą odbywać się bez wcześniejszego wykonania szeregu specjalistycznych obliczeń. Ważne jest także przeanalizowanie stanu technicznego budynku oraz wszystkich jego uwarunkowań architektonicznych zawartych w projekcie końcowym, a także w dokumentach inwentaryzacji budowlanej. Dobra firma remontowa dokładnie zapozna się z pomysłami klientów, doradzając, czy usuwanie ścian działowych w danym miejscu jest możliwe. Najważniejszym warunkiem ich przesuwania jest bowiem bezpieczeństwo, a jak wiadomo – ściany działowe mają ważne zadanie, jeśli chodzi o odpowiednie rozłożenie ciężkości całego obiektu.

Z jaką firmą podjąć współpracę?

Jeśli remont Twojego domu ma uwzględniać przesunięcie niektórych ścian działowych, należy podjąć współpracę z firmą budowlano-remontową, która ma doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Wiąże się ona nie tylko z działaniami przygotowawczymi i projektowymi, ale także z koniecznością dokładnego zaplanowania prac tak, aby mieszkańcy domu nie musieli się z niego wyprowadzać. Olbrzymim doświadczeniem wyróżnia się zespół pracowników renomowanej firmy Tomasza Katorosza Tech-Bud, która zajmuje się między innymi: wykańczaniem wnętrz, białym montażem, szpachlowaniem, układaniem glazury, układaniem terakoty, kompleksowymi remontami łazienek, montowaniem sufitów podwieszanych i innymi pracami mającymi przygotować do użytku wszystkie pomieszczenia w domu. Wiele zleceń przedsiębiorstwa dotyczy wykańczania mieszkań pod klucz.

Kiedy warto przesuwać ściany działowe?

Przesuwanie ścian działowych najczęściej wykonywane jest w niewielkim zakresie przy powiększaniu kuchni, salonu czy łazienki, bądź budowaniu garderoby/pomieszczenia gospodarczego. Wielokrotnie zlecenia wznoszenia dodatkowych ścian dotyczą podziału danego wnętrza na dwa mniejsze – np. dwa pokoje dziecięce. Większe inwestycje tego rodzaju mogą być też związane z całkowicie nowym rozplanowaniem pomieszczeń domu, w celu jego przystosowania do użytkowania przez dwupokoleniowe rodziny. W takich przypadkach odpowiednie ściany działowe są wznoszone np. przy adaptacjach poddaszy do ich zamieszkania.

Opracowanie:
Jaskółki 96
tel. 790 204 813
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz