Materiał Partnera

Przeprowadzka bez stresu

Przeprowadzka bez stresu

Przeprowadzka na horyzoncie? Moment przeprowadzki nie bez powodu jest uznawany za bardzo stresujący. W trakcie przeprowadzki należy pamiętać o wielu sprawach, załatwić sporo rzeczy, a do tego jeszcze odpowiednio zapakować i oznaczyć wszystkie zapakowane przedmioty. Zwykle kończy się tak, że cała przeprowadzka odbywa się w chaosie i o połowie rzeczy zapominamy. Jak uniknąć stresu w trakcie przeprowadzki?

Mniej stresująca przeprowadzka

Myślenie o przeprowadzce doprowadza Cię do pasji? Spokojnie, nie musi to wcale być ciężkie do zorganizowania przedsięwzięcie. Należy pamiętać o kilku zasadach, które przeprowadzkę znacznie ułatwią.

1. Pozbądź się zbędnych rzeczy jeszcze przed przeprowadzką.

Nie oszukujmy się - każdy z nas ma w domu sporo rzeczy, bez których mógłby się spokojnie obejść. Nieczytane już książki, stare podręczniki szkolne dzieci, zabawki, z których maluchy dawno już wyrosły, albo dżinsy, do których już się nie mieścimy. Przeprowadzka to doskonały czas na przejrzenie swoich zapasów i pozbycie się rzeczy, które już nam nie są potrzebne. Warto odłożyć sentymenty na bok i być surowym w swoim postanowieniu pozbycia się rzeczy. Przedmioty w lepszym stanie można zresztą spróbować sprzedać, dzięki czemu do kieszeni wpadnie nam dodatkowy budżet!

2. Zbieraj kartony i systematycznie je zapełniaj.

Kartony, które idealne będą do przeprowadzki, z łatwością znajdziemy w sklepach i hurtowniach - pracownicy na pewno chętnie pozbędą się ich nieodpłatnie. Warto jednak nie szukać odpowiednich kartonów w dzień przeprowadzki, ale systematycznie je przynosić do domu z zakupów i systematycznie je zapełniać. Zimowe ubrania, których latem nie nosisz, można spokojnie zapakować do kartonu, opisać i zamknąć. Do pakowania ubrań, koców, kołder czy innych przedmiotów warto wykorzystać worki próżniowe, które pozwolą na znaczne zaoszczędzenie miejsca.

3. Dobrze zabezpiecz cenne rzeczy

Jak mówi nam Damian Janiszewski, ekspert firmy przeprowadzkowej, dużym błędem jest nieodpowiednie zabezpieczenie cennych rzeczy. Wrzucenie rodzinnej porcelany czy zestawu talerzy, do których mamy spory sentyment, luzem do pudełka nie jest dobrym pomysłem, bo chociaż firma przeprowadzkowa jest delikatna z rzeczami klientów, to stan dróg nie zawsze pozwala na uniknięcie stłuczenia czegoś cennego. Do pakowania warto wykorzystać kawałki styropianu, folie bąbelkową, stare gazety, ale można także cenne rzeczy owinąć na przykład w ręcznik czy puchową kurtkę.

Wynajmij firmę przeprowadzkową

Jeśli chcemy, aby przeprowadzka była sprawna, koniecznie skorzystaj z usług firmy przeprowadzkowej.  Oferują one nawet przeprowadzki weekendowe, dzięki czemu nowy tydzień rozpoczniemy w naszym nowym lokum bez stresu i problemów!

Opracowanie:
Gorczyce 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz