Materiał Partnera

Przepiękne drewniane tarasy

Przepiękne drewniane tarasy

Nowoczesna architektura budownictwa mieszkaniowego bardzo dużo inspiracji czerpie z natury, a także tradycji. To dlatego coraz częściej można zobaczyć przepiękne domy jednorodzinne pełne drewna, szkła czy innowacyjnych blachodachówek. Na szczególną uwagę zasługuje jednak pierwszy z wymienionych surowców. Świetnie nadaje się on bowiem zarówno na elewacje budynków, jak i na wykonawstwo pięknego tarasu – w domu, hotelu czy restauracji.

Uniwersalność drewnianych tarasów

Drewniane tarasy zyskały na swojej popularności dzięki bardzo szybkiemu montażowi, a także relatywnie niskiej cenie. Są one przy tym niesamowicie atrakcyjne wizualnie, a także materiałowo „plastyczne”. Łatwo bowiem zaprojektować oraz wykonać tarasy z drewna o różnej grubości, wysokości, kształcie czy powierzchni. Olbrzymią zaletą tego typu konstrukcji jest również ich uniwersalność. W zasadzie nie ma ograniczeń, co do wykorzystania drewnianych tarasów. Można je zastosować zarówno w nowopowstających domach, jak i tych wiekowych – liczy się bowiem pomysł na ich idealną adaptację. Świetnie komponują się one z bryłami domów oraz z ogrodami wykonanymi w stylu skandynawskim, minimalistycznym, rustykalnym, wiejskim, klasycznym, prowansalskim, a nawet modernistycznym. Bardzo ważny jest jednak odpowiedni projekt, który będzie opierał się o przeprowadzoną wizję lokalną, wizualizację i rysunki, a także o plany architektoniczne domu. W ten właśnie sposób działają pracownicy firmy Ar Wood s.c., którzy przygotowują dla klientów niezwykłe tarasy – naziemne, nadziemny, nad pomieszczeniami – w rozmaitych porządkach architektonicznych. Jeśli zatem marzy Ci się piękne miejsca, idealne do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi, zgłoś się do renomowanych pracowni projektowych, które wiedzą jak w nowoczesny sposób wykorzystywać drewno konstrukcyjne.

Jakość ma olbrzymie znaczenie

Sam projekt i wykonanie tarasu to tylko połowa sukcesu. Drewno jest materiałem trwałym, ale tylko pod warunkiem, że jest ono we wcześniejszych procach odpowiednio przygotowane – obróbka cieplna, suszenie, fumigacja. Ważne jest również wykorzystanie wysokiej jakości surowców. Najlepsze firmy projektowe i montażowe rekomendują oraz wykorzystują drewno konstrukcyjne np. ze świerku KVH i BSH, a także deski tarasowe: IPE Lapacho, Tatajuba, Garapa, Cumaru, Modrzew Syberyjski, Świerk Skandynawski, Sosna Europejska, czy Bangkirai. Po wykonaniu pamiętaj o tym, że Twój taras wymaga, co jakiś czas odpowiedniego zaimpregnowania. Stosuje się do tego specjalne oleje – warto zaopatrywać się w produkty zabezpieczające drewno renomowanej marki  Remmers.

Elewacje drewniane

Oprócz wysokich jakościowo drewnianych tarasów warto postawić również na wykorzystanie podobnych materiałów na elewacje. Drewno może pokrywać jedną ścianę domu, jakąś jego część, a nawet całą powierzchnię. Jest to nie tylko korzystne wizualnie, ale również wpływa na lepsze parametry izolacji termicznej budynku. Jeśli chodzi o deski elewacyjne najlepiej wybierać je z takiej gammy jak: Okoume, Meranti, Cedr, Modrzew Syberyjski, Świerk Skandynawski.

Opracowanie:
Zgierz, Pułaskiego 6A
tel. 667 800 717
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz