Materiał Partnera

Przekłuwaniu uszu u kosmetyczki – metoda Blomdahl

Przekłuwaniu uszu u kosmetyczki – metoda Blomdahl

Przekłuwanie uszu to jeden z podstawowych sposobów na upiększanie swojego wyglądu. Wykonanie dziurek w uszach pozwalających nosić kolczyki najlepiej powierzyć osobie posiadającej wiedzę oraz doświadczenie – dobrym wyborem będzie piercer lub kosmetyczka wyposażona w odpowiednie narzędzia. Nowoczesne metody przekłuwania uszu pozwalają przeprowadzić zabieg bezpiecznie i szybko. Poznaj bliżej metodę Blomdhal oraz jej atuty!

Metoda Blomdahl – co w niej jest wyjątkowego?

Przekłuwanie ciała to, jakby nie patrzeć, zabieg medyczny. Wystawiamy tkanki na działanie czynników zewnętrznych oraz ingerencję w ich strukturę, tak więc musimy się liczyć z powstaniem ranki, która będzie potrzebowała czasu na zagojenie. Proces przekłuwania ucha wystawia nas również na ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Dlatego trzeba pamiętać, aby zabieg przeprowadzany był w higienicznych warunkach, przez osobę posiadającą pojęcie o tym co robi. Dobrze jest wybrać się do kosmetyczki, która oferuje przekłuwanie uszu metodą Blomdahl.

Jest to specjalny zestaw do wykonywania przekłuć szybko i praktycznie bezboleśnie. Jednak największym atutem jest specjalna konstrukcja maszynki, którą wykorzystuje się do wykonywania dziurek. Zakończone jest wymienną jednorazową kasetą z wysterylizowanym kolczykiem, która po użyciu zostaje wyrzucona. Jest to najbezpieczniejszy sposób przekłuwania uszu oraz innych części ciała jak pępek czy płatek nosa, gdyż końcówka nie ma styczności z innymi osobami, jak to miało miejsce w „pistoletach” starego typu. Wymienna, jednorazowa końcówka aparatu Blomdahl gwarantuje, że ryzyko zakażenia się czymkolwiek jest praktycznie zerowe!

Dużym atutem Blomdahl jest również możliwość przekłucia dwóch płatków uszu jednocześnie. Dzięki temu proces implementowania kolczyków jest skrócony do kilku sekund, co jest wyjątkowo ważne w przypadku dzieci, które chcą mieć ozdoby w uszach, ale boją się bólu. Stosując Blomdahl nie ma ryzyka, że dziecko zmieni zdanie w połowie zabiegu.

Jak wygląda zabieg przekłucia ucha i jak dbać o dziurki?

Przekłucie uszu aparatem Blomdahl jest procesem szybkim i bezpiecznym, nie tylko ze względu na konstrukcję maszynki, ale również z uwagi na zastosowane do przekłucia kolczyki. Te oferowane przez Blomdahl Medical wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów, jak plastik medyczny oraz tytan. Dzięki temu organizm szybciej radzi sobie z gojeniem. Kolczyki są też dużo lżejsze i mniejsze, więc nie obciążają ranki, a zerowa zawartość niklu sprawia, że również ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome.

Aby gojenie świeżego przekłucia przebiegało bezproblemowe ważna jest cyrkulacja powietrza, dlatego też zatyczki utrzymujące koszyk w uchu mają konstrukcję zapewniającą dopływ powietrza do ranki. Warto przemywać przekłucie preparatem antyseptycznym w czasie gojenia i pamiętać, aby nie dotykać nowych kolczyków brudnymi rękoma.

Gdzie wykonać taki zabieg?

Przekłuwanie uszu to zabieg, który warto przeprowadzić w higienicznych warunkach – kuchnia u koleżanki i niewysterylizowana agrafka to nie najlepsze miejsce. Lepiej wybrać się do salonu kosmetycznego lub… zaprosić go do swojego domu. Mobilna kosmetyczka to rozwiązanie doskonałe dla wszystkich zabieganych osób, które marzą o chwili dla siebie i skoncentrowanej dawce pielęgnacji. Emilia Czarnecka prowadzi mobilny salon kosmetyczny, który oferuje m.in. zabiegi na twarz i ciało, depilację woskiem, przedłużanie rzęs oraz wspomniane już przekłuwanie uszu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz