Materiał Partnera

Przeglądy samochodowe w serwisie patronowanym przez Bosch

Przeglądy samochodowe w serwisie patronowanym przez Bosch

Posiadanie samochodu to nie tylko przyjemność jazdy i komfort, jaki wiąże się z własnym, niezależnym transportem. To również szereg obowiązków nałożonych na właściciela, do których zaliczają się zalecane przeglądy okresowe i obowiązkowe badania techniczne.

Przeglądy okresowe bez utraty gwarancji

Przeglądy okresowe nie są obowiązkowe, dlatego żadne przepisy prawa nie mogą zmusić kierowcy do odprowadzenia samochodu do warsztatu i poddania sprawdzeniu. Przegląd taki zaleca jednak producent pojazdu, który szczegółowo przewiduje okres przydatności poszczególnych części i wskazuje, kiedy powinno się dokonać ich wymiany. Jednym z elementów wymienianych podczas takich przeglądów jest olej, który, zużywając się podczas pracy, może doprowadzić do zatarcia silnika. Koszt jego remontu, a niekiedy nawet konieczność wymiany, oznaczałyby bardzo duże wydatki, dlatego wykonując przegląd okresowy i wymieniając olej oszczędzamy nie tylko silnik, ale i pieniądze. Kupując samochód otrzymujemy na niego gwarancję, a jej utrzymanie jest uzależnione od spełnienia określonych wymagań producenta. Decydując się na przegląd okresowy w czasie jej trwania (np. przy intensywnej eksploatacji samochodu) i korzystając z niewłaściwego warsztatu, narażamy się na ryzyko jej utraty. Rozwiązaniem są przeglądy okresowe pod patronatem Bosch Car Service, wykonywane zgodnie ze specyfikacjami producenta pojazdu, zapewniające zachowanie gwarancji całopojazdowej.

Nieobowiązkowe przeglądy okresowe

Stacje obsługi pod patronatem Bosch jak np. Carexpert oferują też profesjonalne przeglądy okresowe zalecane przez producentów pojazdów. W przeciwieństwie do wykonywanych przez OSKP obowiązkowych corocznych badań technicznych uprawniających do poruszania się po drogach, przeglądy te są dobrowolne i mogą być przeprowadzone wtedy, gdy zdecyduje o nich sam właściciel. Dobra, efektywna i fachowa diagnostyka to jednak nie tylko bezpieczeństwo poruszania się po drodze, ale również pierwsza informacja dla kierowcy, że w samochodzie coś zawodzi i wymaga szybkiej interwencji. Nawet, jeśli samochód z pozoru sprawuje się dobrze, diagnostyka i szczegółowy przegląd podzespołów mogą wskazać pierwsze oznaki zmian czy zużycia, które w najbliższym czasie będą wymagały naprawy, wymiany części lub zabezpieczenia antykorozyjnego. Aparatura diagnostyczna wykorzystywana w takich serwisach jest bardzo dokładna i pozwala na przegląd każdej marki i każdego modelu samochodu, bez względu na wiek. Spełniając zalecenia producenta odnośnie przeglądów okresowych, właściciel auta otrzymuje pewność, że będzie ono bezpiecznie jeździło przez kolejny wskazany okres.

Przegląd w 10 krokach

Skuteczność przeglądów okresowych gwarantujących jednocześnie bezpieczeństwo jazdy samochodem wiąże się z rzetelnością przeprowadzanych testów oraz sprawdzeniem wszystkiego, co może powodować zakłócenia jazdy. W serwisach pod patronatem Bosch stosuje się tzw. przeglądy w 10 krokach, obejmujące konkretną listę elementów, które po kolei poddawane są sprawdzaniu. Zaliczają się do nich ogumienie, światła, podwozie, elektronika samochodowa, hamulce, wycieraczki, akumulator, klimatyzacja, płyny eksploatacyjne, klakson. Rozmaitość sprawdzanych systemów pokazuje, jak ważne są dla sprawności pojazdu również te drobniejsze, z pozoru mniej istotne detale, które w rzeczywistości mogą mieć wpływ na komfort kierowcy i zdolność jego koncentracji w sytuacjach wymagających natychmiastowego reagowania. Połączenie schematu kontroli z fachowością pracowników i niezawodnym sprzętem diagnostycznym to gwarancja stuprocentowo skutecznego przeglądu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz