Materiał Partnera

Przedszkola publiczne i niepubliczne – które wybrać?

Przedszkola publiczne i niepubliczne – które wybrać?

Co roku wielu rodziców staje przed poważnym wyborem. Posłanie dziecka do przedszkola niesie za sobą wiele korzyści pozwalających naszej pociesze prawidłowo się rozwijać, ale mnogość placówek tego rodzaju nie ułatwia wyboru – szczególnie w dużych miastach. Jeśli chodzi o przedszkola publiczne, zasadniczo wiemy, czego możemy się spodziewać. Wiele aspektów wychowawczych określa w tym przypadku ustawodawca. Przedszkola niepubliczne są bardziej elastyczne.

Istotna kwestia budżetowa

Nie ulega wątpliwości, że w rozwój dziecka należy inwestować. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o pieniądze, ale przede wszystkim poświęcony mu czas. Niestety, życie nie oszczędza rodziców i większość z nich nie może sobie pozwolić na przebywanie z dzieckiem przez cały czas. Gdy pociecha nieco podrośnie, możemy ją skierować do żłobka, a w dalszej kolejności – do przedszkola. Podstawową kwestią, jaką trzeba sobie w takim przypadku przemyśleć, jest wybranie typu przedszkola. Zdecydować możemy się zarówno na przedszkola publiczne, jak i niepubliczne (prywatne). Różnica pomiędzy nimi jest zasadnicza. Wielu rodziców uważa, że placówki publiczne nie stoją na wystarczającym poziomie pod względem przygotowania pracowników oraz samego obiektu do przyjmowania dzieci. Budżetu zawsze brakuje, zarówno na wykwalifikowanych pracowników, jak i na odnowienie pomieszczeń czy zakup nowego sprzętu.

Przewaga przedszkoli niepublicznych

Przedszkola prywatne muszą radzić sobie z tymi problemami znacznie lepiej, bo tylko w ten sposób zachowają konkurencyjność. O nasze zaufanie walczą nie tylko między sobą, ale także z placówkami publicznymi, prześcigając się w ofercie zajęciowej przeznaczonej dla najmłodszych. Dzienna opieka nad dzieckiem nie jest bowiem łatwym zadaniem i istotne jest przede wszystkim to, by kadra danego przedszkola była kompetentna, a program wychowawczy dostosowany do potrzeb tak dziecka, jak i naszych – rodziców. Jedną z placówek niepublicznych cechujących się wysokim poziomem jest Wyspa Skarbów. Przedszkole z językiem chińskim. Dzięki unikatowemu podejściu do dzieci oraz organizowania ich każde z nich uzyskuje wyjątkową szansę na nauczenie się podstaw języka chińskiego. Nie jest to jedyną różnicą. Oferta zajęciowa obejmuje bowiem nie tylko podstawy, takie jak chociażby naukę matematyki czy przyrody, ale także mniej typowe aktywności. Należą do nich między innymi taekwondo czy warsztaty teatralne. Jeśli dostrzeżemy u dziecka ciągoty do konkretnej dziedziny lub zechcemy mu ją zaprezentować, nie wahajmy się ani chwili.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz