Materiał Partnera

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs - sposób na piękne spojrzenie

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs - sposób na piękne spojrzenie

Piękne, długie rzęsy i uwodzicielskie spojrzenie to marzenie wielu kobiet. To marzenie można spełnić w salonach kosmetycznych, które wykonują przedłużanie rzęs. Jest to bezpieczny zabieg zapewniający naturalny i zachwycający efekt. Rzęsy są wyraźnie wydłużone, zagęszczone, podkręcone i dzięki temu nie musimy już używać tuszu i zalotki. Co ciekawe, rzęsy można tak przedłużyć, żeby optycznie powiększyć oko.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg polegający na doklejaniu rzęs syntetycznych do rzęs naturalnych. Są różne rodzaje metod. W przedłużaniu metodą 1:1 kosmetyczka dokleja jedną rzęsę syntetyczną do naturalnej, w przedłużaniu metodą 2-3 d są doklejane 2-3 syntetyczne do naturalnej, z kolei metoda volume gwarantuje najbardziej spektakularne efekty.

W zależności od gabinetu, wybranej metody i doświadczenia kosmetyczki, zabieg może trwać od 1.5 h do 2.5 h. 

Zalety przedłużania i zagęszczania rzęs

Zabieg przyniesie największe efekty kobietom, które mają cienkie i krótkie rzęsy, chociaż znakomicie wyglądają u każdej z pań. Pasują zarówno do makijażu dziennego, delikatnego i wieczorowego, bardziej odważnego.

Przedłużanie zapewnia look podkręconych i wytuszowanych rzęs, dzięki czemu nie trzeba już używać tuszu i zalotki. Kolejną zaletą sztucznych rzęs jest fakt, że nie zbierają się na nich zanieczyszczenia, są dość odporne na łzy, wodę, pot i ciepło.

Jak dbać o rzęsy?

Należy pamiętać, że po zabiegu, przez 48 godzin należy ograniczyć kontakt z wodą, aby nie osłabić kleju. Po tym czasie można myć oko delikatnymi, nietłustymi kosmetykami.

Aby zachować efekt pięknych, długich i zagęszczonych rzęs, należy je regularnie uzupełniać - najlepiej co 3-4 tygodnie. Jeśli jednak dojdziesz do wniosku, że nie chcesz kontynuować przedłużania, sztuczne rzęsy możesz bez problemu usunąć u kosmetyczki z pomocą specjalistycznych kremów.

Dlaczego wybór dobrego salonu jest tak ważny?

Utarło się przekonanie, że przedłużanie rzęs może zniszczyć prawdziwe rzęsy. Niestety, po części jest to prawda - jeśli wykonujemy zabieg w nieprofesjonalnym miejscu. Przedłużanie wymaga ogromnej precyzji, doświadczenia i najwyższej jakości materiałów. Jeśli salon nie zadba o te trzy elementy, rzeczywiście naturalne rzęsy mogą ucierpieć. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobry gabinet kosmetyczny taki jak Kraina Piękna Patrycja Stankowiak.

Przeciwwskazania do przedłużania rzęs

Mimo że efekty zabiegu są bardzo wygodne, nie każdy może sobie pozwolić na przedłużanie. Lepiej z niego zrezygnować w przypadku:

  • Alergii na składnik kleju.
  • Zapalenia spojówek i innych stanów zapalnych oczu.
  • Jaskry, zaćmy.
  • Chorób nowotworowych i niedawnej chemioterapii.
Opracowanie:
Głogów, Orbitalna 78
tel. 572 482 219
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz