Materiał Partnera

Prowadzanie KPiR przez biura rachunkowe – wzrost zapotrzebowania

Prowadzanie KPiR przez biura rachunkowe – wzrost zapotrzebowania

Obecnie z usług biur rachunkowych korzysta tysiące przedsiębiorców, których można zaliczyć do tych prowadzących makro, mikro, czy też średniej wielkości firmy. Specjalistyczną, stałą pomoc, również często wybierają zarządy spółek akcyjnych, partnerskich, cywilnych, czy komandytowych. Największy rynkowy wzrost na usługi biur rachunkowych, zauważa się jednak wśród podmiotów gospodarczych, które zobowiązały się do prowadzania w ramach ewidencji podatkowych, tak zwanych ksiąg przychodów i rozchodów.

Olbrzymia rzesza klientów

Najlepsze biura rachunkowe swoje usługi świadczą zarówno w ramach księgowości pełnej, jak i tej uproszczonej. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj na rynku działa jednak znacznie więcej firm, które prowadzą ewidencjonowanie podatkowe na zasadach uproszczonych. Wybierają one wtedy takie metody, jak wspomniane księgi przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany, a także karty podatkowe. To właśnie te działania są często zlecane specjalistycznym biurom rachunkowym, które podejmują się obsługi księgowo-rachunkowej, oraz płacowo-kadrowej. Według analiz ekonomicznych za kilka lat większość małych i średnich przedsiębiorstw, będzie podejmowało współpracę z zewnętrznymi podmiotami zajmującymi się księgowością. Pozwala to bowiem uniknąć kosztów zakładania oraz prowadzenia własnych działów rachunkowo-kadrowych.

Zakres działań przy prowadzeniu KPiR

Przy prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów, ważne są również ewidencje środków trwałych i wartości materialnych, a także prawnych. Istotne jest także sporządzanie list płac, wydawanie zaświadczeń pracownikom, zajmowanie się sprawami urlopowymi, czy wysyłanie deklaracji rocznych podatkowych CIT, VAT i PIT. Księgowość uproszczona to zatem nie tylko odpowiednie zapisywanie operacji gospodarczych w KPiR, prowadzonych obecnie również w formie elektronicznej. Rachunkowość to bowiem bardzo złożona dziedzina działania firmy, która może wpłynąć znacznie na jej rozwój, strategie oszczędnościowe, czy też na prowadzone inwestycje.

Wybierz mądrze – podejmij współpracę z doświadczonym biurem

W przypadku chęci podjęcia współpracy z biurem rachunkowym, ważne jest to, aby wybierać szeroko wyspecjalizowane podmioty. Powinny zajmować się one zarówno księgowością uproszczoną, jak i tą na zasadach ogólnych (księgowość pełna i charakterystyczne dla niej księgi rachunkowe oraz sprawozdania finansowe), a także doradztwem podatkowym, czy inwestycyjnym. Najlepsze podmioty zadbają również o prawidłowe kontakty z Urzędem Skarbowym, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, łagodząc nawet spory, czy pomagając przy wyprowadzaniu zaległości. Zawsze zatem przed podjęciem kooperacji z biurem rachunkowym należy sprawdzić jego renomę. Wysokimi standardami prac, innowacyjnym podejściem do współpracy z klientami biznesowymi, a także szerokim wyspecjalizowaniem, wyróżniają się specjaliści Majewscy3m. PL Sp. z o.o. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz