Materiał Partnera

Proteza natychmiastowa – kiedy się ją wykonuje?

Proteza natychmiastowa – kiedy się ją wykonuje?

Czy wiesz, że większość osób w ciągu życia traci część lub – nawet – cały komplet zębów? Zazwyczaj jest to związane z nieodpowiednią higieną jamy ustnej, skłonnościami do spożywania dużych ilości cukru lub z urazami. Utrata uzębienia nie tylko jest niekomfortowa, ale także bardzo nieestetyczna. Na szczęście, współczesna medycyna jest na tyle rozwinięta, że możliwe jest  szybkie rozwiązanie tego problemu. Przeczytaj, czym jest proteza natychmiastowa i jakie są jej zalety.

Kiedy warto zdecydować się na protezę natychmiastową?

Konieczność usunięcia zęba lub wielu zębów – a w szczególności tych, znajdujących się w widocznym miejscu – nierzadko wywołuje dyskomfort pacjenta. W szczególności dotyczy to tych osób, które ze względu na wykonywany zawód nie mogą pozwolić sobie na ubytki w zębach. W takich sytuacjach, najbardziej rozsądnym, rozwiązaniem jest zastosowanie protezy natychmiastowej. To ruchome uzupełnienie protetyczne polega na natychmiastowym uzupełnieniu ubytków – tuż po usunięciu zębów. W związku z tym, zabieg planowany jest już zdecydowanie wcześniej. Najpierw odbywa się przegląd stomatologiczny, rozmowa z lekarzem oraz wybór parametrów protezy. Dopiero podczas kolejnej wizyty następuje wyrwanie chorych zębów i uzupełnienia braków.

Zalety protezy natychmiastowej

Proteza natychmiastowa pozwala uniknąć nieprzyjemnych odczuć związanych ze stanem swojego uzębienia – dla wielu pacjentów okres przymusowego bezzębia jest niewyobrażalny. Dodatkowo, do zalet rozwiązania, jakim jest proteza natychmiastowa, można zaliczyć:

  • szybsze gojenie się rany poekstrakcyjnej,
  • minimalizacja ryzyka wystąpienia powikłań po wyrwaniu zębów,
  • ochrona przed urazami w stawie skroniowo – żuchwowym,
  • możliwość poprawnej, wyraźnej wymowy po zabiegu,
  • możliwość odtworzenia naturalnego kształtu i koloru zębów,
  • lepsze samopoczucie psychiczne pacjentów niż w przypadku pozostawienia ubytków w uzębieniu.

Czy każdy stomatolog może wykonać protezę natychmiastową?

Proteza natychmiastowa jest więc rozwiązaniem, które posiada bardzo dużo zalet. Jednakże, przed podjęciem decyzji na temat jej zastosowania, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem lekarza – stomatologa. Warto, być świadomym, że nie każdy dentysta świadczy tego typu usługi, zatem warto najpierw zapoznać się z ofertą. Dodatkowo, podejmując decyzję, warto zwrócić uwagę na to, by naszymi zębami zajęła się  osoba godna zaufania -  o dużym doświadczeniu zawodowym i profesjonalnym podejściu do pacjenta. Wiele pozytywnych rekomendacji posiada lecznica stomatologiczna Prodent, znajdująca się w stolicy Polski.
Opracowanie:
Warszawa, Broniewskiego 83a
tel. 22 633 63 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz