Materiał Partnera

Projekty i kursy realizowane przez instytucje szkoleniowe

Projekty i kursy realizowane przez instytucje szkoleniowe

Renomowane instytucje szkoleniowe w ramach przeprowadzanych kursów oraz realizowanych projektów są w stanie przekazać wiedzę niezbędną do podniesienia kwalifikacji zawodowych i tym samym uzyskania lepszej pracy. Dzięki współpracy z tego typu firmą pracownik może podnieść swoje kompetencje i przez to stać się poszukiwanym na rynku pracy wykwalifikowanym specjalistą.

Szkolenia dla wielu branż

Instytucje szkoleniowe organizują kursy przeznaczone dla osób chcących wykonywać pracę w różnego rodzaju branżach – mogą to być m.in. zawody związane z budownictwem, np. zbrojarz-betoniarz, cieśla czy murarz-tynkarz, ale też stanowiska biurowe. Każda profesja wymaga nabycia odpowiednich umiejętności, dzięki którym powierzone przez pracodawcę działania wykonywane mogą być rzetelnie i efektywnie. Firma Edukacyjna Szansa Aziro organizuje szkolenia budowlane i biurowe, ale też medyczne, techniczne czy przeznaczone dla firm hydraulicznych. W ramach zajęć osoby zainteresowane mogą też podwyższać swoje kwalifikacje w branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Kursy stylizacji paznokci, szkolenia masażu lub nakładania rzęs pomagają w otwarciu własnego gabinetu kosmetycznego czy też podjęciu pracy w tego typu miejscach. Instytucje szkoleniowe zajmują się także przygotowaniem zainteresowanych do wykonywania tatuaży czy zabiegów manicure i pedicure. Warto wiedzieć, że nabyte na kursach umiejętności potwierdzane są specjalnymi certyfikatami, które można przedstawić pracodawcy. Oprócz szkoleń w takich instytucjach realizowane są też specjalne projekty – jakie dokładnie?

Projekty szansą na lepsze jutro

W ramach różnego rodzaju programów instytucje szkoleniowe zajmują się także realizacją poszczególnych projektów. Mogą być one przeznaczone m.in. dla osób z niskim wykształceniem, w trudnej sytuacji życiowej czy korzystających z pomocy OPS, MOPS, GOPS czy POPŻ. To spore wsparcie – profesjonalne doradztwo i bezpłatne szkolenia w ramach projektu pomagają zdobyć zatrudnienie. Możliwe jest też odbycie płatnego stażu, co gwarantują także projekty skierowane do osób z niepełnosprawnościami. W takim przypadku podnoszenie swoich kwalifikacji oraz znajdowanie odpowiednich stanowisk możliwe jest właśnie dzięki instytucjom szkoleniowym realizującym projekty w ramach programów współfinansowanych przez Unię Europejską i nie tylko. Udział w tego typu zajęciach pozwala zwiększyć aktywność zawodową i poszerzyć umiejętności w zakresie poszukiwania pracy. Warto zatem zadbać o swoją karierę i zdecydować się na odbycie szkolenia czy wzięcie udziału w zajęciach realizowanych w ramach specjalnych projektów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz