Materiał Partnera

Projektowanie SPA dla hotelów

Projektowanie SPA dla hotelów

Wellness to zdrowy tryb życia, a nawet filozofia, która wywodzi się z tajników zdrowia między innymi Dalekiego Wschodu. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dobra kondycja fizyczna dla utrzymania pozytywnego myślenia oraz walki o siebie w każdym nowym dniu. Nic dziwnego, że prawdziwym rozkwit na rynku przeżywają siłownie, gabinety masażu czy też hotelowe SPA. Te projektowane są dzisiaj przez najlepszych projektantów wnętrz, tworzących niepowtarzalnie piękne przestrzenie!

Inwestycja w SPA to strzał w dziesiątkę!

SPA w hotelu, pensjonacie czy zajeździe nie musi być duże. Nie musi też kosztować dziesiątek milionów złotych i nie musi wiązać się z długoletnim oczekiwaniem na zwrot pieniędzy z inwestycji. Obecnie, aby podwyższyć standard danych obiektów noclegowych wielu właścicieli stawia na mniejsze przestrzenie SPA & WELLNESS, które wypełnione są wannami do hydromasażu, łóżkami do masażów i okładów leczniczych, saunami, komorami floatingowymi, a niekiedy także mniejszymi basenami.

Usługi SPA świadczone są dzisiaj coraz częściej w hotelach trzygwiazdkowych, a te czterogwiazdkowe niemalże muszą dostosowywać się do dynamicznie rozwijającego się rynku i wymagań klientów, zapewniając odpowiednią ofertę relaksacyjną. Polskie hotele przestają zatem być tylko noclegowniami dla podróżnych. Coraz częściej to miejsca, które wybierane są po to, aby odpocząć od trudów pracy czy od wielkomiejskiego życia.

Jak tworzone jest SPA w hotelach?

Tworzenie SPA w hotelu to zadanie, które nie polega tylko i wyłącznie na zainstalowaniu odpowiednich urządzeń, czy na budowie basenu wewnętrznego krytego. Cały proces przygotowywania takiego miejsca rozpoczyna się od koncepcji, kosztorysów, pozwoleń i ekspertyz. Ważny jest także biznesplan, który określi poziom opłacalności takiej inwestycji. Dopiero w kolejnych etapach można przejść do tworzenia razem z dobrą pracownią projektową opracowania architektonicznego. Należy przy tym postawić na autorski wystrój wnętrz, który podkreśli wyjątkowość SPA hotelu, a także całego obiektu.

Obecnie popularne są aranżacje w orientalnych stylach między innymi japońskim lub też te, które łączą awangardę i modernizm ze stylem klasycznym niczym łaźnie rzymskie. Modne są także SPA z wykończeniem drewnianym i kamiennym w iście naturalistycznym oraz skandynawskim wydaniu. Właściciele obiektów, którzy kochają kreatywność i mają bujną wyobraźnię, powinni pytać zaś o sufity napinane, które mogą być podświetlane, i które mogą mitować np. rozgwieżdżone niebo!

Takie aranżacje jest w stanie stworzyć m.in. firma DEKOR STUDIO, która słynie wielu realizacji. Przykładami są: Papuga Park Hotel **** Wellness&SPA Marrakes; czy Hotel**** Medical Spa Malinowy Dwór - Świeradów Zdrój.

SPA z prawdziwego zdarzenia to nie tylko piękne wnętrza

SPA z prawdziwego zdarzenia to nie tylko piękne wnętrza oraz liczne sprzęty czy urządzenia WELLNESS. Istotne jest także stworzenie unikalnego i konkurencyjnego menu usług SPA, firmowych programów i strojów, a nawet własnej serii kosmetyków. Dzisiaj najlepsze firmy zajmujące się tworzeniem SPA przekazują zatem tzw. know-how, co oznacza pakiet nieopatentowanych informacji praktycznych. Pomagają one stworzyć i uruchomić SPA z prawdziwego zdarzenia nie zapominając o żadnym szczególe. 

Opracowanie:
Kraków, Praska 28/1
tel. 12 266 83 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz