Artykuł sponsorowany

Projektowanie klimatyzacji

Projektowanie klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji w prywatnych budynkach, obiektach komercyjnych i przemysłowych będzie działać zgodnie z normami technicznymi i spełni oczekiwania inwestora pod warunkiem, sporządzenia szczegółowego projektu. Biuro projektowe bierze się pod uwagę: ilość pomieszczeń oraz ich przeznaczenie; specyficzne cechy wpływające na temperaturę powietrza; obciążenie chłodnicze, wykluczenie pomieszczeń zagrożonych wybuchem czy pożarem, jak i urządzenia, które muszą mieć odpowiednią moc chłodzącą. Uwzględniane zostają wszystkie normy techniczne danego budynku, wydajność oraz koszty eksploatacji urządzeń.

Projektowanie wentylacji

Projekt wentylacji powinien być wykonany przed budową domu. Biuro projektowe planuje system wentylacyjny, żeby inwestor nie ponosił niepotrzebnych kosztów. System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła musi, być najpierw odpowiednio zaprojektowany, a następnie bardzo dokładnie wykonany. Musi bowiem zapewniać przez wiele lat komfort użytkowania. W projekcie jest uwzględniane zapotrzebowanie na świeże powietrze w każdym z pomieszczeń; ukrycie i rozprowadzenia kanałów, wyciszenie hałasu. Na tej podstawie określa się parametry centrali. Biuro projektowe „Abprojekt Anna Boruta” Drwinia 226 specjalizuje się, w projektowaniu nie tylko wentylacji i klimatyzacji, ale też innych instalacji.

Projekt budowlany a wykonawczy

Prowadzenie instalacji w projekcie budowlanym jest przedstawione w formie jednokreskowej i bez dobierania średnic. Natomiast projekt wykonawczy jest rysowany dwukreskowo, z doborem konkretnych elementów instalacyjnych oraz średnic. Zaznaczone są tu wszystkie składniki przedstawione w części opisowej, konieczne do funkcjonowania instalacji. Projekt wykonawczy w części obliczeniowej jest bardziej szczegółowy niż, budowlany. Dobrane są konkretne urządzenia, z podaniem modeli i nazwy producentów. Projekt budowlany zawiera podstawowe parametry, na które należy wykonać dobór elementów instalacyjnych.

Montaż instalacji

Celem montażu jest wymiana powietrza w pomieszczeniach oraz dopływ świeżego powietrza. Instalacja musi być wykonana prawidłowo, żeby spełniała swoją funkcję. Zarówno wentylacja jak, i klimatyzacja mają na celu zapewnienie dobrego samopoczucie osób przebywających w budynku, obniżenie kosztów ogrzewania i zabezpieczenia obiektu przed wilgocią, pleśnią oraz grzybami. Efektywność instalacji i niskie koszty eksploatacyjne zależą od profesjonalnego projektu wentylacji i klimatyzacji; wysokiej klasy urządzeń i najlepszej jakości materiałów.

Opracowanie:
Drwinia 226
tel. 728 339 385
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz