Materiał Partnera

Projektowanie fryzury ślubnej – na czym polega?

Projektowanie fryzury ślubnej – na czym polega?

Przygotowanie fryzury do ślubu to często długi kilkumiesięczny proces, a nie jedna wizyta w salonie fryzjerskim kilka godzin przed ceremonią. Jeśli chcemy, aby nasze włosy perfekcyjnie wyglądały w kościele i podczas całej zabawy weselnej, zachwycając nie tylko gości, ale i również obiektyw aparatu, musisz wiedzieć, o tym, że dzisiaj prawdziwym standardem jest projektowanie fryzury ślubnej. Dowiedz się, na czym polega cały ten proces!

Określenie typu fryzury

Pierwszym etapem projektowania fryzury weselnej/ślubnej, jest określenie typu urody kobiety, stylu weselnego, a także zakupionej sukni ślubnej. Wielokrotnie fryzura dobierana jest równocześnie z makijażem, dlatego przyszłym pannom młodym rekomenduje się korzystanie z usług szeroko wyspecjalizowanych salonów kosmetyczno-fryzjerskich. To one przeanalizują stan naszej cery, kolor oczu, kształt nosa i podbródka, czy owal twarzy. Wszystkie te czynniki brane są pod uwagę przy ostatecznym wyborze fryzury weselnej. Kreatywny kok, rozpuszczone loki, a może warkocz? Dzisiaj niemalże każde upięcie jest dozwolone, ale nie każde pasuje wszystkim paniom! To należy mieć w szczególności na uwadze.

Przygotowywanie włosów

Po określaniu rodzaju fryzury, która będzie najlepiej pasowała do gustu i urody kobiety, fryzjer może przejść do długiego procesu regeneracji i przygotowania włosów. Mowa o regularnym odwiedzaniu salonu w celu odżywienia włosów, ich koloryzacji, czy też usuwania takich niepożądanych ich cech, jak rozdwojone końcówki. Szczególną uwagę jednak należy zwrócić przy chęci zmiany koloru. Jeśli masz bardzo ciemne włosy, a marzy Ci się delikatny i anielski blond, czeka Ciebie długa droga. Nigdy nie zostawiaj zatem wizyty u fryzjera na ostatni moment.

Upięcie próbne

Kolejnym etapem całego procesu projektowania fryzury, jest przygotowanie tzw. upięcia próbnego. To ono określi, czy chcemy wykonać jakieś zmiany w planowanym wizerunku, czy ustalony wizaż nas w 100% satysfakcjonuje. Warto przy tym pamiętać, aby upięcie próbne wykonać nawet na trzy miesiące przed ceremonią. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w przypadku konieczności zapuszczenia kilku centymetrów włosów, będziesz w stanie to jeszcze osiągnąć!

Fryzura ostateczna

Ostateczna fryzura ślubna wykonana powinna być kilka godzin przed ceremonią. Zawsze należy umówić się na daną wizytę z długim wyprzedzeniem, dokładnie określając czas zabiegów wraz z marginesem, w przypadku wystąpienia różnych nieprzewidywanych sytuacji, Pełen profesjonalizm w przygotowaniu ślubnego wizerunku panny młodej, mają zatem specjaliści salonu kosmetyczno-fryzjerskiego ESTETIC, gdzie oprócz fryzur, wykonywany jest makijaż, manicure, czy nawet lifting rzęs! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz