Materiał Partnera

Projekt stworzony przez architekta kluczem do budowy wymarzonego domu

Projekt stworzony przez architekta kluczem do budowy wymarzonego domu

Zbudowanie domu jednorodzinnego oznacza konieczność zrealizowania wielu prac. Większość z nich związanych jest bezpośrednio z założeniami projektowymi, które inwestor ustala wraz z architektem. Warto postawić w tym zakresie na doświadczonego specjalistę, który będzie w stanie nie tylko stworzyć stosowny projekt i zaproponować nowoczesne rozwiązania, ale też weźmie pod uwagę oczekiwania klienta.

Funkcjonalny układ domu

Każdy budynek mieszkalny musi być przede wszystkim praktyczny dla jego użytkowników. Dotyczy to również domów jednorodzinnych, które powinny gwarantować przestronność i funkcjonalność. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług architekta, który jest w stanie stworzyć projekt obiektu od zera. Wielu inwestorów decyduje się na wybór gotowej koncepcji, jednak niekoniecznie jest ona całkowicie dopasowana do oczekiwań. Należy pamiętać iż zakup gotowego „typowego” projektu nie zwalnia inwestora od wykonania adaptacji projektu (czym również zajmuje się doświadczony architekt), a ponadto nie każdy projekt spełnia wymagania określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub warunkach zabudowy. Zakup projektu typowego zaleca się wykonać po rozmowie z projektantem który będzie wykonywał jego adaptację. 

Warto jednak postawić na stworzenie indywidualnego,  wyjątkowego, niepowtarzalnego budynku mieszkalnego, którego bryła architektoniczna będzie spełniała warunki zabudowy oraz odpowiadała preferencjom klienta – może być klasyczna, ale też nowoczesna. Architekt zaproponuje w tym zakresie szereg rozwiązań, dzięki czemu uda się doskonale dopasować wygląd zewnętrzny domu. W taki właśnie sposób działa Pracownia Architektury i Konstrukcji Arcad, która jest w stanie zająć się projektowaniem nie tylko budynków mieszkalnych, ale też wielu innych obiektów. Co jednak konkretnie obejmuje oferta w przypadku wykonania koncepcji funkcjonalnego domu jednorodzinnego?

Oszczędny dom

Dobrze zaprojektowany, nowoczesny budynek mieszkalny wyróżnia się przede wszystkim energooszczędnością. W renomowanych biurach projektowych uwzględniane są najważniejsze kwestie z tym związane, takie jak odpowiednia izolacja i wentylacja oraz usytuowanie okien tworzące tzw. dom ciepły. Decydując się na projekt u sprawdzonego architekta, inwestor otrzymuje koncepcję zgodną ze wszystkimi normami, w tym m.in. energetyczną czy normą WT. Oznacza to doskonałe parametry pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej, którą osiągnąć można tylko dzięki właściwemu projektowi domu jednorodzinnego.

Przygotowana w taki sposób koncepcja wyróżnia się też rozwiązaniami sugerowanymi przez samego inwestora. Dzięki temu można zlecić architektowi dom parterowy, ale też piętrowy z poddaszem oraz sporym tarasem. Budynek będzie dopasowany do dostępnej powierzchni użytkowej na działce budowlanej, dzięki czemu po jego wzniesieniu zajmie dokładnie tyle miejsca, ile przeznaczyć chciał na niego klient. Warto zatem korzystać z usług architekta w celu przygotowania doskonale dopasowanego projektu domu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz