Materiał Partnera

Projekt instalacji klimatyzacji – co zawiera i dlaczego jest taki ważny?

Projekt instalacji klimatyzacji – co zawiera i dlaczego jest taki ważny?

Projekty instalacji klimatyzacji, są wykonywane przede wszystkim w przypadku systemów multi split w biurowcach, czy innych wielkopowierzchniowych pomieszczeniach. Warto bowiem wiedzieć, że dzisiaj do jednego agregatu zewnętrznego, można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych, umieszczonych nawet na dwóch, czy trzech kondygnacjach. To wymaga jednak wcześniejszego dokładnego zaprojektowania. Dowiedz się zatem, czy tylko w takich sytuacjach wymagany jest projekt klimatyzacji!

Kiedy należy przygotować projekt klimatyzacji?

Projekt klimatyzacji nie tylko powinien być wykonany w przypadku instalacji w biurach, szkołach, czy w szpitalach, ale także i w domach. Jego głównym założeniem, jest bowiem stworzenie jak najbardziej wydajnego systemu o wysokim poziomie energooszczędności oraz proekologiczności. To bez wcześniejszych działań wizji lokalnej, bez analizy warunków technicznych budynku, a także przez kosztorysowania, nie jest możliwe. Projekt klimatyzacji, jest również ważny wtedy, kiedy dany obiekt wyposażony jest w wentylację z rekuperatorami odzysku ciepła. Każdy element systemu grzewczego i pokrewnych, musi bowiem ze sobą idealnie współgrać!

Warto wiedzieć! Tworzenie projektów klimatyzacji, ułatwia w późniejszym czasie ich modernizację, czy przystosowywanie do nowoczesnego rozwiązania, jakim jest SmartDOM. Warto zatem współpracować w tym zakresie z doświadczonymi montażystami oraz serwisantami, których znajdziesz w firmie ICE-NET. To właśnie to przedsiębiorstwo zapewnia również szerokie usługi dotyczące wentylacji, rekuperacji, czy napowietrznych pomp ciepła.

Co zawiera projekt instalacji klimatyzacji?

Zawartość dokumentacji projektowej instalacji klimatyzacji jest bardzo rozległa. Znaleźć w niej można część opisową, rysunkową, a także obliczeniową. Coraz częściej wykonywane są również wizualizacje. Jeśli chodzi zaś o merytoryczną treść projektu, warto wiedzieć, że musi w niej zostać dokładnie określona podstawa oraz przedmiot opracowania, a także jego zakres. W kolejnych elementach należy przygotować charakterystykę techniczną instalacji klimatyzacji, a także obliczenia mocy chłodniczej/cieplnej pomieszczeń. To pozwala dokładnie dobrać urządzenia oraz wszelkie osprzęty oraz akcesoria. Do kolejnych elementów projektu, zalicza się określone typu rurociągów wraz z izolacjami, czy też dokładnie wyznaczone miejsca lokalizacji jednostek zewnętrznych oraz wewnętrznych, według wskazań producenckich oraz według norm prawnych. W projekcie powinny znaleźć się również ważne świadectwa energetyczne oraz rzuty planowanego przebiegu klimatyzacji. 

Opracowanie:
Czechowice-Dziedzice, Krzanowskiego 25
tel. 512 147 893
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz