Artykuł sponsorowany

Projekt budynku inwentarskiego z Arch Mir – od koncepcji do realizacji

Projekt budynku inwentarskiego z Arch Mir – od koncepcji do realizacji

Zastanawiasz się, kiedy rozpocząć współpracę z projektantem? Nie czekaj! Najlepszym momentem jest etap kompletowania wniosków o wydanie dokumentów. Z pomocą specjalisty z firmy Arch Mir szybko opracujesz koncepcję wstępną i zrealizujesz kwestie formalnoprawne. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać na etapie wstępnym, i które elementy wewnątrz i na zewnątrz budynku inwentarskiego są szczególnie istotne dla sprawnego postępu prac.

Budynek inwentarski – projekt i przygotowanie

Budowa, adaptacja lub modernizacja obiektów inwentarskich, wymaga gruntownej wiedzy technicznej i skrupulatnego planowania

Oprócz podstawowych obiektów mieszczących podstawowe sektory czy komory przeznaczone do utrzymania zwierząt, projekt budynku musi obejmować część socjalno-biurową, pomieszczenia subsydiarne oraz magazyny i kotłownie. Tworząc schemat funkcjonalny projektant dokładnie analizuje potrzeby inwestora i opracowuje układ, który zintegruje budynek z otoczeniem i zagwarantuje jego optymalne funkcjonowanie – mówi pracownik firmy Arch Mir. 

Nowoprojektowane obiekty wymagają rozplanowania, które będzie nie tylko zgodne z prawem, ale wygodne pod względem infrastrukturalnym.

Jak zaprojektować funkcjonalny budynek inwentarski?

Nadrzędnym celem przyświecającym projektantom z Arch Mir jest stworzenie budynku, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom i wymaganiom zwierząt. Przykładowo, obory są niemal zawsze konstrukcjami stalowymi w układzie ramowym – ich szkielet tworzą ramy wykonane z profili stalowych lub blachownic, zaś warstwę osłonową stanowią płyty warstwowe z rdzeniem termoizolacyjnym. W przypadku chlewni dominują budynki murowane z prefabrykowanymi dźwigarami kratowymi i odpornym na korozję pokryciem dachowym z płyt włóknisto-cementowych. Z pomocą specjalisty Arch Mir nie tylko stworzysz funkcjonalny i ekologiczny budynek, ale też dobierzesz preferowaną formę ogrzewania, poczynając od rozwiązań tradycyjnych, aż po nowoczesne warianty podłogowe. 

 

Opracowanie:
Ostrów Mazowiecka, Witosa 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz