Artykuł sponsorowany

Programy zwalczania szkodników

Programy zwalczania szkodników

Dzisiejsze zwalczanie szkodników – gryzoni i owadów – nie polega tylko i wyłącznie na eksterminacji danej populacji zagrażającej budynkom, a także zdrowiu ludzi. O ile zabiegi DDD dla klientów indywidualnych w ich domach, piwnicach, garażach, czy mieszkaniach nie zawsze są skomplikowane i można nazwać je doraźnymi, tak w przypadku budynków gospodarczych, magazynów, gospodarstw rolnych, czy biur korporacyjnych, należy podjąć działania zakrojone na szerszą skalę.

Program profilaktyki i zwalczania gryzoni

Coraz więcej firm z branży usług DDD, które posiadają bardzo bogate doświadczenie branżowe, potwierdzone licznymi sukcesami, oferuje programy profilaktyki oraz zwalczania szkodników. Ich podstawą jest zaplanowanie i wdrożenie takich działań, które pozwolą na  zabezpieczenie obiektów przed obecnością szkodliwych owadów i gryzoni. Warto jednak wiedzieć, że najbardziej efektywnym działaniem w celu eliminacji m.in. karaluchów, pluskiew, czy szczurów jest stała współpraca danego przedsiębiorstwa z profesjonalnymi podmiotami takimi jak  firma Vespex (zapoznaj się z jej bogatą ofertą higieny sanitarnej na jej stronie internetowej). Tego typu specjalistyczne przedsiębiorstwa DDD wdrażają w strukturach danej organizacji takie działania, które ograniczą zagnieżdżanie się i migrowanie szkodników na danym terenie. Przykładowymi posunięciami są między innymi: ustalenie odpowiednich strategii składowania towarów, a także odpadów; pomiary aktywności gryzoni i insektów oraz ich humanitarna eksterminacja środkami chemicznymi lub pułapkami mechanicznymi; czy też wdrożenie szczególnie złożonych działań monitoringowych.

Proces monitoringowy przy zwalczaniu owadów i gryzoni

Monitoring przy zwalczaniu owadów i gryzoni dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to proces określania przyczyn występowania problemu oraz wdrażania działań DDD. Druga to omawiane działania profilaktyczne zwalczania gryzoni, które muszą w danym przedsiębiorstwie być wykonywane cyklicznie, według instrukcji specjalistów higieny sanitarnej. Jeśli chodzi o monitoring określający stopień zagrożenia, składa się na niego wnikliwy wywiad określający między innymi liczebność populacji, inspekcja wizualna, przegląd budynków, instalacji oraz maszyn, ocena wydajność zastosowanych chwytaczy gryzoni, pułapek z atraktantami pokarmowymi, karmników deratyzacyjnych, czy też lamp owadobójczych i lepowych pułapek na owady biegające. Same działania monitoringu pozwalają nie tylko wdrożyć odpowiednie działania deratyzacyjne, dezynfekcyjne i dezynsekcyjne, ale również ustalić sposoby dalszego postępowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz