Materiał Partnera

Profesjonalny serwis bram i drzwi przeciwpożarowych

Profesjonalny serwis bram i drzwi przeciwpożarowych
Na terenie większości przedsiębiorstw stosuje się bramy chroniące prywatną posesję przed przedostaniem się na nią osób niepowołanych. Z kolei w samych budynkach firmowych w ramach zwiększenia bezpieczeństwa montuje się drzwi przeciwpożarowe, chroniące na wypadek pojawienia się ognia we wnętrzach. Zarówno bramy, jak i specjalistyczne drzwi wymagają nie tylko profesjonalnego montażu, ale też regularnego serwisu. Na czym polegają usługi tego typu?

Sprawna brama

Brama wjazdowa na prywatną posesję, na której znajduje się siedziba firmy lub np. jej magazyn, musi funkcjonować w pełni sprawnie. Nierzadko jest to trudne ze względu na intensywną eksploatację w połączeniu z nieustannym narażeniem na działanie wielu czynników zewnętrznych. Z tego względu brama musi być regularnie serwisowana. Dotyczy to przede wszystkim jej napędu. Powinien on wykazywać maksymalną sprawność, co przekłada się na szybkie otwieranie i zamykanie bramy.

Regularne aplikowanie środka smarnego i sprawdzanie działania wszystkich mechanizmów to prace w zakresie serwisowania bram. Czynnościami tego typu i nie tylko zajmuje się firma El-Lena, której usługi gwarantują zachowanie wymaganej efektywności napędu bram automatycznych. Zabezpieczenie i uszczelnienie przewodów, które są przyczyną usterki, to kolejna z czynności serwisowych w zakresie naprawy bram. Mogą być one niesprawne też pod względem mechanicznym. Także i w takiej sytuacji pomóc może wyłącznie profesjonalny serwis.

Zajmie się on także bramami segmentowymi, które występują również w wariancie przemysłowym. Takie bramy są intensywnie eksploatowane, dlatego wykonuje się je ze stali, aluminium lub z połączenia tych metali. Cieszą się one sporym zainteresowaniem ze względu na ich głębokość montażową – pozostaje ona niewielka, jednak taki typ układania bramy może okazać się awaryjny. Warto je regularnie serwisować, co wpłynie też na komfort użytkowania bramy segmentowej przemysłowej.

Pełna ochrona na wypadek pożaru

Ogień pojawiający się w budynku to ogromne zagrożenie dla jego użytkowników. Z tego względu wiele firm decyduje się na montaż drzwi przeciwpożarowych. Oprócz bram są one jednym z istotnych elementów ochrony osób przebywających w obiekcie znajdującym się na prywatnej posesji. Drzwi przeciwpożarowe – podobnie jak bramy – wymagają regularnego serwisowania. Jedną z najważniejszych czynności jest regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych takich skrzydeł.

Oprócz wizualnego sprawdzenia stanu drzwi przeciwpożarowych ocenia się również osadzenie poszczególnych uszczelek, swobodę otwierania i zamykania całego skrzydła czy działanie zamka. Serwis drzwi przeciwpożarowych obejmuje również naprawę wszystkich elementów w razie wykrycia nieprawidłowości. Pozwala to utrzymać je w nienagannym stanie technicznym i tym samym zapewnić użytkownikom budynku należyte bezpieczeństwo w trakcie pożaru. Warto zatem zdecydować się na usługi profesjonalnego serwisu zajmującego się zarówno bramami, jak i drzwiami przeciwpożarowymi.

W przypadku tych pierwszych do ich konstruowania wykorzystuje się najczęściej ocynkowaną lub nierdzewną blachę. Również i one wymagają serwisowania ze względu na dużą ilość cykli pracy i tym samym możliwość nadmiernego zużycia poszczególnych elementów. Częstą czynnością serwisową jest wymiana uszczelki prowadnic pionowych.

Opracowanie:
Elbląg, Wyczółkowskiego 2 lok. 1
tel. 730 650 659
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz