Materiał Partnera

Profesjonalne zabiegi pielęgnujące włosy i skórę głowy

Profesjonalne zabiegi pielęgnujące włosy i skórę głowy

Bardzo często udając się do fryzjera wybieramy strzyżenie, farbowanie, ewentualnie przygotowanie specjalnej i wyjątkowej fryzury na różnorodne okazje. Zapominamy o różnorodnych zabiegach pielęgnujących nie tylko włosy, ale i skórę głowy. W tym zakresie ograniczamy się do szamponów i odżywek. Tymczasem profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne włosów, sprawiają, że są one zdrowe i lśniące i dobrze się prezentują.

Zabiegi regeneracyjne i rekonstrukcyjne

Nim zdecydujemy się na modną fryzurę lub farbowanie zadbajmy najpierw o profesjonalną pielęgnację. Na co warto się zdecydować? Ela Fryzjer mobilny oferuje kilka istotnych zabiegów. Bardzo zniszczonym włosom przyda się regeneracja i rekonstrukcja włosów. Regeneracja włosów polega na ich głębokim oczyszczeniu, po czym nałożeniu kosmetyków odżywczych i nawilżających. Dzięki zabiegowi włosy przestają się łamać. Podobnie, rekonstrukcja włosów rozpoczyna się od głębokiego oczyszczenia. Następnie na włosy nakłada się odżywkę, której zadaniem jest wygładzić strukturę włosów. Kolejnym etapem jest rekonstrukcja – czyli założenie odbudowującego i wzmacniającego preparatu. Ostatni etap to nawilżenie. Te zabiegi szczególnie są potrzebne włosom suchym, łamliwym i matowym. Z kolei włosom, które przypominają siano przydałoby się intensywne nawilżenie, do którego używa się specjalnych masek nawilżających. Generalnie, w zależności od problemu, warto stosować różnorodne profesjonalne maski na włosy np. maski rewitalizujące, wzmacniająca, odbudowująca, regenerująca lub maska do włosów z keratyną. Odnośnie keratyny, warto zdecydować się na keratynowy zabieg na włosy. Keratyna odpowiada za sprężystość fryzury oraz za zdrowy wygląd. Bardzo łatwo ją stracić przez złą pielęgnację oraz dietę. Zabieg przebiega w kilu etapach. Najpierw fryzjer myje włosy specjalnymi preparatami, a następnie „wprasowuje” keratynę, która wnika głęboko w strukturę włosów. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.

Masaż i peeling głowy

Poza zabiegami regeneracyjnymi i rekonstrukcyjnymi, warto także poświęcić uwagę samej głowie. Profesjonalny masaż głowy pomaga pobudzić porost włosów. Do masażu dobrze dodać oczyszczanie skóry głowy, czyli peeling. Brak prawidłowego oczyszczenia skutkuje chorobami lub łupieżem, a to z kolei bardzo osłabia włosy. Peeling często jest także podstawą innych zabiegów pielęgnacyjnych. Można go również wykonać w domu. Warto porozmawiać z fryzjerem na temat stanu naszych włosów i dobrać adekwatne profesjonalne zabiegi, a także ustalić odpowiednią pielęgnację w domu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz