Materiał Partnera

Profesjonalne usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych

Profesjonalne usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych
Księgi rachunkowe są formą rozliczenia wybieraną przeważnie przez większe firmy, co przekłada się na stopień trudności realizacji poszczególnych zagadnień z nimi związanych. Z tego względu warto postawić na profesjonalne usługi księgowe, w ramach których będą wykonywane wszelkie czynności związane m.in. z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Czym zatem dokładnie jest w stanie zająć się biuro rachunkowe?

Ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych

Wszelkie zdarzenia gospodarcze, które mają związek z działalnością rozliczaną za pomocą ksiąg rachunkowych, powinny być ewidencjonowane. To stosunkowo żmudna praca, którą można jednak z powodzeniem powierzyć specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Księgowi będą w stanie na podstawie dostarczonych przez klienta dokumentów źródłowych przygotować tę część ksiąg rachunkowych w sposób profesjonalny, co pozwoli uniknąć późniejszych problemów z brakiem wykazania konkretnych zdarzeń gospodarczych.

Niezbędne jest również stworzenie tzw. zakładowego planu kont i polityki rachunkowości. Ich przygotowanie także nie należy do łatwych czynności i może być dla przedsiębiorców sporym utrudnieniem, jednak we współpracy z księgowymi z dobrego biura rachunkowego uda się znaleźć optymalne rozwiązania w tym zakresie. W taki właśnie sposób działa biuro Eurofinanse s.c., które dla swoich klientów przygotowało kompleksową obsługę m.in. w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Warto też pamiętać o ewidencji dodatkowej, która zawiera najczęściej wykaz środków trwałych i wyposażenia.

Sporządzanie deklaracji i nie tylko

Do obowiązków księgowych zajmujących się prowadzeniem ksiąg rachunkowych zaliczyć można też sporządzanie rocznych deklaracji od osób prawnych, a także miesięcznych dokumentów związanych z podatkiem VAT i VAT-UE. Ich przygotowanie wymaga czasu, a profesjonalne wykonanie gwarantują wyłącznie sprawdzone biura rachunkowe. Prowadząc księgi rachunkowe firmy, księgowi zajmą się też sporządzaniem miesięcznej kalkulacji. To właśnie ona jest niezbędna do ustalenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy osób prawnych CIT.

Bardzo ważnym elementem ksiąg rachunkowych są również roczne sprawozdania finansowe. To właśnie one bowiem dają możliwość dokładnego prześledzenia przychodów i wydatków przedsiębiorstwa. Są cennym źródłem informacji na temat finansów firmy, a ich sporządzenie nie należy do zadań prostych. Zajmą się tym jednak księgowi z dobrego biura rachunkowego świadczący usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych. Profesjonaliści będą nawet dbać o kontakty z organami podatkowymi w imieniu klienta, a przy przeprowadzanych kontrolach mogą reprezentować jego interesy.

Opracowanie:
Żywiec, Komonieckiego 1
tel. 33 861 86 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz