Artykuł sponsorowany

Profesjonalne usługi notarialne oferowane przez Barbarę Giedrojć

Profesjonalne usługi notarialne oferowane przez Barbarę Giedrojć

Wiele czynności w naszym życiu jest uwarunkowanych prawnie i by były one w pełni zgodne z przepisami prawa, muszą zostać objęte odpowiednią umową. Najczęściej jest ona sporządzana w formie aktu notarialnego, co oznacza, że musi wykonać ją osoba uprawniona, jaką jest notariusz. Tego typu umowa jest konieczna w wielu różnych sytuacjach. Kiedy skorzystanie z pomocy Kancelarii Notarialnej Barbary Giedrojć jest więc przydatne? Sprawdź!

Akty notarialne w obrocie nieruchomościami

Akt notarialny to dokument, który jest obecny w wielu dziedzinach życia i jego brak oznacza nieważność zawartej umowy. Dlatego też obecność notariusza jest obecna podczas czynności związanych z obrotem nieruchomościami. Do tego typu procedur zaliczamy cały szereg działań związanych nie tylko z zawarciem właściwej umowy, ale także z ustanowieniem hipoteki, służebności, odrębnej własności lokalu. Notariusz sporządza również umowy darowizny, dożywocia, zamiany oraz umowy warunkowe. Warto mieć na uwadze, że specjalista jest zobowiązany do rzetelnego sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości przed przygotowaniem umowy oraz wpisów w księdze wieczystej.

Kompleksowa pomoc notarialna

Akty notarialne nie są koniecznością tylko w obrocie nieruchomościami. Ten dokument jest bowiem powszechnie wykorzystywany w wielu innych sytuacjach. Jak sugeruje Barbara Giedrojć prowadząca własną Kancelarię Notarialną, większość czynności wykonanych przez notariusza ma charakter dokumentu urzędowego. Jego zadaniem jest zapewnienie sprawom kontaktowym profesjonalnego nadzoru prawniczego, co ma na celu ograniczenie sporów sądowych. Dba on, by sporządzone dokumenty były zgodne z wolą osób, w których imieniu zostały wykonane, a także z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. Oznacza to, że bez zatwierdzenia danej umowy przez notariusza jest ona nieważna w świetle obowiązującego prawa. Warto wspomnieć, że zasady te dotyczą także dziedziczenia, majątku małżonków oraz spraw firmowych.

 • SPADKI

  SPADKI

  • Kancelaria Notarialna
  • Zapytaj o cenę
 • INTERCYZY

  INTERCYZY

  • Kancelaria Notarialna
  • Zapytaj o cenę
 • TESTAMENTY

  TESTAMENTY

  • Kancelaria Notarialna
  • Zapytaj o cenę
Opracowanie:
Wrocław, Inowrocławska 17 lok. 7
tel. 71 738 30 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz