Materiał Partnera

Profesjonalne usługi drukarskie i introligatorskie

Profesjonalne usługi drukarskie i introligatorskie

Kalendarze w profesjonalnych drukarniach zamawiają urzędy, szkoły, a także tysiące klientów indywidualnych, którzy chcą mieć w swoich domach spersonalizowane wyroby. W przypadku firm kalendarze mogą być jednak nie tylko ozdobą biur, ale także i sposobem na uzupełnienie kampanii reklamowej dedykowanej dla kontrahentów, klientów lojalnościowych, a nawet dla własnych pracowników! Istotne jest jednak precyzyjne zaprojektowanie i wykonanie, czym zajmują się specjaliści drukarni KRA-BOX.

Kalendarz, jako gadżet reklamowy

Banki, firmy produkcyjne, hotele, restauracje, sklepy, a nawet salony kosmetyczne, każdego roku zamawiają na specjalne zamówienie różnego rodzaju kalendarze. To one mają spełnić funkcję przede wszystkim nowoczesnego, funkcjonalnego i „całorocznego” gadżetu reklamowego, który będzie przypominał jego użytkownikowi o naszej marce! Kalendarze można zatem wręczać na targach wystawienniczych, targach pracy, czy przy podpisywaniu umów. Wielokrotnie zarządy firm wręczają je również swoim pracownikom w podzięce za wspólne starania w całym roku lub wysyłają je do swoich kontrahentów, partnerów strategicznych oraz wspomnianych klientów lojalnościowych. Pamiętać jednak warto o tym, aby kalendarz lokował nasz produkt, czy usługę w nienachalny sposób a także, aby był atrakcyjny wizualnie. Tylko wysokiej jakości reklamy tego typu, naprawdę spełnią swoją funkcję w całym następnym roku. To dlatego warto skorzystać z usług projektowych i drukarskich firmy KRA-BOX, która słynie z nowoczesności i wielu ciekawych pomysłów.Na jaki kalendarz się zdecydować?

Rodzajów kalendarzy jest wiele a to, jaki wybierzemy, powinno zależeć od reklamowego celu, a także grupy, która ma być kalendarzem obdarowana. Dla poważnych biznesmenów, będących naszymi partnerami biznesowymi, warto przygotować kalendarz w formie notatnika w eleganckiej oprawie, wraz z wytłoczeniami, czy elementami grawerowanymi. Potencjalnych klientów, klientów lojalnościowych, a także pracowników, warto obdarować kalendarzami jednodzielnymi, trójdzielnymi, biurowymi, wieloplanszowymi, oraz listkowymi. Wersje plakatowe wyszły już z mody, o ile nie wpadniemy na świetny pomysł ich wykorzystania. Średni format, wysokiej jakości papier, ozdobna ramka i przeszklenie, to sposób na użycie kalendarza plakatowego w nowatorski pomysł. Wszystkie ciekawe inspiracje warto zatem konsultować z firmą KRA-BOX, która nie tylko zajmuje się profesjonalnym drukiem offsetowym, ale również projektowaniem graficznym, w tym składem tekstu DTP.

Projektowanie kalendarzy

Na przykładzie firmy KRA-BOX, warto przybliżyć, w jaki sposób projektowane są kalendarze w różnych stylach. Pierwszym krokiem jest określenie tzw. persony firmy, czyli jej całościowego wizerunku, który prezentuje na rynku. Ważne jest uwzględnienie wielu czynników, w tym skupienie się na misji przedsiębiorstwa, jego celach oraz sukcesach. Sama promocja usług, czy produktów nie wystarczy! Istotnym etapem jest również określenie budżetu i ilość sztuk, które mają powstać w drukarni. Po zebraniu wszystkim niezbędnych informacji, a także przesłaniu licznych zdjęć, czy wyznaczeniu, jaki design kalendarza nam się podoba, specjaliści KRA-BOX, przechodzą do projektowania kilku propozycji. Przedstawiane wizualizacje pomagają zaś wprowadzić określone zmiany. Dopiero po ich zaakceptowaniu dochodzi do błyskawicznej i precyzyjnej produkcji oraz przekazania zamówienia! Nie ma zatem nic prostszego w tworzeniu materiałów biurowych oraz reklamowych niż współpraca z doświadczonymi specjalistami KRA-BOX! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz