Materiał Partnera

Profesjonalne strzyżenie psów, czyli czym zajmuje się groomer?

Profesjonalne strzyżenie psów, czyli czym zajmuje się groomer?

Okiełznanie niekiedy bardzo bujnej sierści psa to nie lada wyzwanie dla jego właściciela.  A przy okazji spory stres dla czworonoga. Z pomocą przychodzą jednak specjalistyczne salony oferujące usługi groomerskie, czyli kompleksową pielęgnację sierści czworonoga. Czym konkretnie zajmuje się dyplomowany groomer i co może on zrobić dla naszego pupila?

Lepsza jakość sierści

Gubienie sierści przez czworonoga bywa z wielu względów bardzo uciążliwe dla domowników. Żmudne oczyszczanie ubrań z psich kłaków oraz trudności z utrzymaniem porządku w pomieszczeniach mogą być jednak skutecznie wyeliminowane dzięki usługom groomerskim i trymowaniu sierści oferowanym przez Gabinet Pielęgnacji Psów Hanny Rak. Zabieg ten polega na usunięciu martwej sierści, dzięki czemu uzyskuje ona o wiele lepszą jakość. Doprowadza to również do likwidacji problemu z notorycznym, całorocznym gubieniem włosów przez pupila. Jednak trymowanie to nie jedyny zabieg oferowany przez renomowane salony skupiające psich fryzjerów. Przede wszystkim zajmują się one strzyżeniem sierści. Dzięki strzyżeniu można dopasować fryzurę czworonoga do jego potrzeb lub wymagań właściciela. Na jakość sierści wydajnie wpływa też jej odpowiednie rozczesanie. Właściwa wiedza i umiejętności dyplomowanego psiego mistrza fryzjerskiego sprawiają, że czworonożny przyjaciel nie odczuwa dyskomfortu podczas tego zabiegu.

Przyjemna pielęgnacja

Groomer to jednak nie tylko strzyżenie czy trymowanie, czyli kontrola nad poziomem sierści psa. W skład kompleksowych usług salonu prowadzonego przez dyplomowanego mistrza fryzjerskiego wchodzi też m.in. kąpiel. Przeprowadza się ją z wykorzystaniem specjalistycznych środków do tego przeznaczonych. Sierść psa znacznie różni się od ludzkiego włosa, dlatego zwykłe szampony przeznaczone dla człowieka nie są w tym wypadku polecane. Psi fryzjer potrafi umiejętnie dopasować preparat myjący do pH skóry poszczególnych zwierząt, co eliminuje ryzyko wystąpienia podrażnień u czworonoga podczas kąpieli. Groomer przeprowadza też profesjonalne szkolenia groomerskie dla osób zainteresowanych otwarciem własnej działalności i świadczeniem usług groomerskich. Uczestnik szkolenia otrzyma po jego zakończeniu certyfikat, będący potwierdzeniem nabytych przez niego umiejętności oraz uzyskanych kwalifikacji.

Opracowanie:
Toruń, św. Józefa 113
tel. 56 654 42 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz