Materiał Partnera

Profesjonalne projekty geotechniczne i wykonawstwo

Profesjonalne projekty geotechniczne i wykonawstwo

Postawienie budynku powinno zostać poprzedzone odpowiednimi badaniami i pomiarami, jak również przygotowaniem gruntu i otoczenia. Projekty geotechniczne są profesjonalnymi analizami,wykonywanymi przez specjalistów w tym zakresie. Mogą one określić i ukazać to, w jaki sposób ze sobą współpracują i wzajemnie na siebie wpływają podłoże gruntowe oraz konkretna budowla. W związku z tym konieczne są pogłębione badania geologiczne. Dzięki ich przeprowadzeniu uzyskujemy przekrój gruntu w danym miejscu, jak również strukturę poszczególnych jego warstw. W ten sposób możliwe staje się określenie głębokości osadzenia pali lub innych zabezpieczeń, wzmocnień, które dadzą nam możliwość realizacji projektu lub zabezpieczenia okolicznych, już istniejących budynków.

Wykonanie mikropali

Mikropale są popularnym rozwiązaniem, które ma za zadanie przede wszystkim ustabilizowanie gruntu. Są one wykorzystywane jako posadowienie pośrednie. Ich bardzo ważną funkcją jest wzmocnienie fundamentów budynku. Do ich wykonania niezbędny jest jednak specjalistyczny  i bardzo dokładny projekt, poparty  pomiarami i badaniami, oraz profesjonalne wykonanie. Zadania takie są realizowane przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się inżynierią budowlaną, w tym zakresie z pewnością warto postawić na najwyższej klasy  specjalistów z doświadczeniem.

Jet Grouting

Pod tą zagadkową dla wielu osób nazwą kryje się specjalistyczna metoda, która oparta jest  na iniekcji wysokociśnieniowej. W celu jej wykorzystania stosowana jest specjalna mieszanina przygotowana z cementu oraz bentonitu. Dzięki niej możliwe jest wzmocnienie posadowienia fundamentów budowli, szczególnie tych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie głębokich wykopów. Metoda ta jest wykorzystywana przed specjalistyczne firmy, zajmujące się inżynierią budowlaną, które dokładają wszelkich starań, aby zarówno nowo powstający budynek, jak i te już istniejące zostały odpowiednio wzmocnione.

Technika i inżynieria budowlana mają duże znaczenie, wpływają one bowiem nie tylko na trwałość ale również na jakość budynków i poziom naszego bezpieczeństwa. Odpowiednie wzmocnienia powinny zostać profesjonalnie wykonane jeszcze zanim rozpoczęta zostanie właściwa budowa. W ten sposób zyskujemy pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia konstrukcji.

Opracowanie:
Wrocław, Odrodzenia Polski 8
tel. 605 822 880
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz