Materiał Partnera

Profesjonalne porady prawne dla każdego

Profesjonalne porady prawne dla każdego

W wielu bardzo życiowych sytuacjach niezbędna okazuje się pomoc prawna. Wówczas swoje kroki powinniśmy skierować do kancelarii radcy prawnego, który udzieli nam wyczerpujących informacji w interesującym nas zagadnieniu. Jak wiadomo nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania, oznacza to ni mniej ni więcej, że powinniśmy przynajmniej w stopniu podstawowym orientować się w przepisach prawa, w kraju, w którym mieszkamy. Radca prawny może udzielić nam stosownej porady, ale również uczestniczyć w negocjacjach czy przeprowadzać opiniowanie umów. Usługi oferowane przez takie specjalistę mogą być skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do firmy. W odpowiednich sytuacjach różni się jedynie zakres pracy, jaka jest ustalana do wykonania.

Szeroki zakres usług

W zakresie usług, jakie oferuje kancelaria radcy prawnego znajdują się różne działania skierowane do różnych grup klientów. Oczywiście możemy liczyć na fachowe doradztwo w różnych dziedzinach prawa. Jednak radca prawny zajmuje się również sporządzaniem i opiniowaniem umów, może uczestniczyć w negocjacjach, podejmować działania związane z dochodzeniem należności. Oferta obejmuje bardzo często również prowadzenie mediacji przedsądowych. Takiemu specjaliście możemy zlecić opracowanie projektu regulaminu, postępowanie upadłościowe czy postępowanie układowe.

Usługi dla firm i nie tylko

Przedsiębiorstwa w różnych sprawach zlecają również radcy prawnemu przygotowanie opinii prawnych, obsługę walnych zgromadzeń czy bieżące monitorowanie należności. Każda zlecona usługa wykonywana jest z należytą starannością przy uwzględnieniu indywidualnych czynników, które koniecznie muszą być brane pod uwagę w określonej sytuacji. Odpowiednia obsługa z zakresu doradztwa prawnego, obsługi umów, klientów i kontrahentów może okazać się niezwykle cenna dla każdej firmy.

Działania prowadzone przez biuro radcy prawnego mogą dotyczyć różnych dziedzin prawa. Pośród tych, z których łatwo będzie znaleźć niezbędną pomoc znajdują się m.in. prawo pracy, prawo cywilne, prawo handlowe czy prawo bankowe. Jeśli znajdujemy się w sytuacji, gdy przepisy tego prawa są dla nas wyjątkowo zobowiązujące i musimy właściwie wykonać kolejny krok to powinniśmy umówić się na specjalistyczną konsultację.

Opracowanie:
Leszno, Sokoła 10 lok. 1
tel. 65 520 22 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz