Materiał Partnera

Profesjonalne łączenie i uszlachetnianie powierzchni metali i stali, czyli spawanie, lutowanie napawanie i natryskiwanie powierzchni.

Profesjonalne łączenie i uszlachetnianie powierzchni metali i stali, czyli spawanie, lutowanie napawanie i natryskiwanie powierzchni.

Różnego rodzaju elementy wykonane ze stali bądź metali nieżelaznych w wielu przypadkach muszą być w odpowiedni sposób przygotowane przed ich wykorzystaniem, poddaje się je w specjalistycznych zakładach procesom spawania, lutowania, lutospawania  bądź napawania lub natryskiwania – to najczęściej wykonywane czynności zarówno na komponentach nowych, jak i zużytych lub uszkodzonych.

Solidne łączenie

Spawanie to proces specjalny popularny w wielu branżach, za pomocą którego  łączy się poszczególne elementy wykonane z metalu czy tworzywa sztucznego . Elementy poddawane są miejscowemu podgrzaniu z miejscowym stopieniem materiału rodzimego lub bez stopienia i zestaleniu,  dzięki zastosowaniu tzw. spoiwa spawalniczego ,połączenia są niezwykle  trwałe i solidne. Najczęściej w pracach spawalniczych wykorzystuje się procesy spawania łukowego, które umożliwiają  łączenie elementów ze stali, z aluminium, magnezu, niklu, miedzi czy stopów tytanu oraz innych metali i ich stopów . Spawanie należy jednak powierzyć wykwalifikowanym specjalistom, którzy wykonają je w odpowiedniej technologii i zgodnie z wymogami norm PN-EN ISO  – tak działa m.in. FHUP PEKT Welding. W ramach świadczonych usług wykorzystuje metody : Mig /Mag , Tig,  SAW (łuk kryty), PTA (spawanie plazmowe) oraz prowadzi usługi w postaci doszkoleń dla personelu zajmującego się spawalnictwem (spawaczy operatorów ustawiaczy ) w doborze technologii, parametrów oraz w zakresie obsługi sprzętu spawalniczego.

Nie tylko spawanie

Oprócz stosowanych  metod spawania czy lutospawania, PEKT Welding zajmuje  się także  napawaniem i natryskiwaniem płomieniowym. Napawanie i natryskiwanie świetnie sprawdza się zarówno w produkcji nowych wyrobów jak i przy regeneracji zużytych . Profesjonalne spajanie metali i stali to także lutowanie. W zależności od temperatury topnienia lutu określa się je jako lutowanie miękkie lub twarde. Nierzadko lutowanie wykonywane jest za pomocą ręcznych narzędzi, np. lutownicy czy palnika, jednak niekiedy stosowany jest w tym celu specjalistyczny piec. Okazuje się więc, że poszczególne metale  można łączyć w różny sposób – konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, umiejętności oraz narzędzi. Warto zatem powierzyć spawanie, napawanie czy lutowanie specjalistom ze sporym doświadczeniem, dzięki czemu połączone elementy będą trwałe i solidne.

Opracowanie:
Świbie, Główna 24a
tel. 669 631 966
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz