Materiał Partnera

Profesjonalne i innowacyjne biuro rachunkowe! Czyli jakie?

Profesjonalne i innowacyjne biuro rachunkowe! Czyli jakie?

Z usługi biur rachunkowych na zasadach stałej współpracy korzysta dzisiaj tysiące klientów biznesowych, do których można zaliczyć zarówno małe, jak i olbrzymie firmy. Korzyścią dla nich jest przede wszystkim możliwość zajęcia się działalnością właściwą, a także brak konieczności budowania własnych działów księgowych, wraz z zatrudnianiem pracowników i kupnem wyposażenia biurowego. Podejmując jednak długofalową kooperację z biurem rachunkowym, warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono profesjonalne i innowacyjne. Dowiedz się, co kryje się dzisiaj za tymi terminami... 

Profesjonalne biuro rachunkowe

Szeroka grupa obsługiwanych klientów: Przede wszystkim profesjonalne biuro rachunkowe to takie, które obsługuje klientów z różnych branż usługowych, przemysłowych, handlowych, czy też produkcyjnych. Istotne jest także to, że dobry podmiot zapewnia stałą współpracę pojedynczym działalnościom gospodarczym, średnim przedsiębiorstwom, a także spółkom o różnym statusie prawnym.

Księgowość uproszczona i pełna: Kolejnym wyznacznikiem profesjonalizmu biura rachunkowego, jest gwarantowanie przez nie zarówno działań obsługi księgowo-rachunkowej w ewidencji uproszczonej, jak i też tej na zasadach ogólnych. Mowa zatem o prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów, o prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ryczałtu ewidencjonowanego, kart podatkowych, ewidencji niematerialnych i prawnych oraz środków trwałych, czy też sporządzaniu kwartalnych oraz rocznych sprawozdań finansowych.

Obsługa kadrowo-płacowa: Najlepsze biura rachunkowe, zapewniają także pełną obsługę kadrowo-płacową, na którą powinny składać się takie działania, jak: prowadzenie akt pracowniczych, sporządzanie umów cywilnoprawnych i zaświadczeń, tworzenie list płac, wypełnienie i wysyłanie deklaracji podatkowych, czy też obliczanie nadgodzin oraz ekwiwalentu za urlop.

Doradztwo biznesowe: Oprócz podstawowych działań księgowych, dobre biuro rachunkowe zapewnia również doradztwo biznesowe. Mowa o np. pomocy we wdrożeniu zasad rachunkowości zarządczej w firmie, czy też pomocy w optymalizowaniu podatków. Istotne jest też to, aby biuro rachunkowe pomagało tworzyć strategie rozwojowe firmy!

Innowacyjne biuro rachunkowe 

Mobilna księgowość: Innowacyjne biuro rachunkowe to takie, które jest w stanie prowadzić w 100% mobilną księgowość. Nie ma znaczenia zatem, czy obowiązki wykonywane są w siedzibie biura, w przestrzeniach pracowniczych klienta, czy też w urzędach, przy reprezentowaniu swojego biznesowego partnera. Mobilna księgowość daje dzisiaj szersze pole pracy biur rachunkowych i większość ich elastyczność.

Księgowość elektroniczna: Z mobilną księgowością, łączy się także termin księgowości elektronicznej. Klienci biur rachunkowych, mogą przesyłać dane do rozliczeń poprzez drogę mailową, czy faksy, a cała obsługa księgowo-rachunkowa i kadrowo-płacowa, świadczona jest w specjalnych programach komputerowych, gdzie wszelkie dane są bezpiecznie archiwizowane. Elektroniczna rachunkowość pozwala również na tworzenie sprawozdań dla GUS, INTRASTAT, NBP i PFRON, czy przesyłania do US tzw. JPK.

Biuro, którego szukasz!

Jeśli poszukujesz profesjonalnego i innowacyjnego biura rachunkowego, koniecznie zgłoś się do specjalistów K&M Sp. z o.o., którzy działają w Toruniu i okolicach, podejmując również współpracę z firmami oddalonymi znacznie od tego regionu. Z pełną ofertą tegoż podmiotu i z przykładowym cennikiem, zapoznać się możesz już teraz na nowoczesnej stronie www! 

Opracowanie:
Toruń, Wojska Polskiego 43 lok. 45
tel. 56 623 03 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz