Materiał Partnera

Profesjonalne doradztwo to podstawa

Profesjonalne doradztwo to podstawa

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego przedsiębiorstwa na rynku bez oparcia jego strategii na analizie bieżącej sytuacji finansowej na rynku i dostosowaniu tym samym zakresu działalności firmy do odpowiednich okoliczności. Najlepszym rozwiązaniem w tym względzie jest powierzenie tego typu spraw zawodowym doradcom.

Planując rozwój firmy i dbając o jej prawidłowe funkcjonowanie na rynku, niezależnie od reprezentowanej branży, należy zadbać o profesjonalny plan biznesowy, a także wdrożyć strategię funkcjonowania na rynku. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego typu kwestii profesjonalnej firmie doradczej. Jedną z nich jest jest Biuro Rachunkowe PC Partner, funkcjonujące w Krakowie.

Profesjonalne doradztwo finansowo

Kancelaria PC Partner oferuje fachowe doradztwo gospodarcze i finansowe dla swoich klientów. Czynności te dotyczą zarówno doradztwa na etapie rejestrowania działalności gospodarczej firmy i wyboru jej formy prawnej, jak i również na dalszych etapach. PC Partner w profesjonalny sposób doradza swoim klientom w zakresie opracowania fachowej strategii funkcjonowania firmy, a także wspomaga klientów w zakresie oceny związanej z uruchomieniem ryzyka finansowego. Ponadto PC Partner oferuje możliwość przygotowania rzetelnego biznesplanu, a także wspomaga przedsiębiorstwa w poszukiwaniach źródła finansowania działalności (kredyty, dotacje, wsparcie inwestorów). W tym zakresie firma wspomaga swoich klientów w kwestii przygotowania wniosków kredytowych oraz wniosków o uzyskanie dotacji unijnych. Firma kieruje swoje usługi zarówno do przedsiębiorstw dopiero wchodzących na rynek i rozpoczynających działalność, ale także dla spółek działających już od lat. Usługi doradztwa finansowego i gospodarczego PC Partner mogą okazać się nieocenione w sytuacji procesu przekształcania rodzaju działalności w spółkę cywilną lub kapitałową, a ponadto firma udziela wsparcia w zakresie przygotowywania wniosków o zmianie danych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Dobry biznesplan

Rzetelnie i fachowo przygotowany biznes plan to podstawowy dokument określający cele wyznaczone przed przedsiębiorstwem. Jest to niezbędne narzędzie szczególnie dla firm rozpoczynających działalność, ale również dla firm które prosperują już na rynku, a znajdują się np. w okresie reorganizacji, zmian itp. Biznesplan jest również niezbędny jeśli przedsiębiorstwo zabiega o pozyskanie dotacji inwestora, a zwłaszcza składania wniosków o dotację unijną lub uzyskanie kredytu inwestycyjnego. Innymi słowy, biznesplan to dokument oceny opłacalności planowanego do realizacji przedsięwzięcia. Zawiera on rzeczową analizę rynku, a także planowaną strategię marketingową. Jego główną częścią jest oczywiście analiza finansowa kosztów inwestycji oraz ogólna ocena ekonomiczna – finansowe planowanego projektu. Istotną kwestią jest również analiza potencjału inwestycji, co umożliwia ocenę szans powodzenia projektu. Firma PC Partner oferuje fachowe doradztwo w zakresie przygotowania profesjonalnego biznesplanu.

Opracowanie:
Kraków, Murarska 19 lok. 34
tel. 12 446 94 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz