Materiał Partnera

Profesjonalne docieplanie budynków

Profesjonalne docieplanie budynków
Nie ma chyba człowieka, który choćby w małym stopniu nie marzył o własnym domu. Jego budowa jest jednak relatywnie skomplikowanym oraz wieloetapowym procesem. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby znaleźć doświadczonego wykonawcę, który przeprowadziłby prace szybko i precyzyjnie. Przy budowie domu wiele problemów stwarza kwestia ocieplenia elewacji. Co warto wiedzieć i czym się kierować przy zakupie materiałów dociepleniowych?

Prace na elewacji – docieplenie

Jeżeli chodzi o kwestię ocieplenia budynków, wśród inwestorów nieustającym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim dwa materiały. Mowa tu oczywiście o styropianie oraz o wełnie mineralnej. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oba te produkty opatrzone są przygotowaną przez producenta specyfikacją. Warto na chwilę przystanąć przy symbolu oznaczonym grecką literą lambda. To właśnie ten współczynnik określa, jak materiał jest ciepły. Im bliżej temu współczynnikowi do zera, tym lepiej. Choć zarówno styropiany, jak i wełny o doskonałym współczynniku przenikalności cieplnej, są wyraźnie droższe od swoich standardowych odpowiedników, to wydatek ten należy traktować raczej w kategoriach inwestycji, która z pewnością szybko się zwróci.

Styropiany oraz wełny chronią także budynki pod względem akustycznym, co jeszcze szczególnie ważne, gdy konstrukcja znajduje się np. blisko ruchliwej drogi. W razie jakichkolwiek wątpliwości w sprawie wyboru materiałów warto zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalnych firm budowlanych. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Bog-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej zapewnia inwestorom szeroko zakrojoną pomoc w zakresie docieplania budynków i prac elewacyjnych. Na tle konkurencji firmę wyróżnia rzetelność oraz terminowość wykonywanych prac. Co jeszcze warto wiedzieć o docieplaniu budynków?

Zjawisko mostka cieplnego

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najmniej pożądanym efektem, jeżeli chodzi o zły dobór materiałów dociepleniowych, jest powstanie tzw. mostka cieplnego. Co to takiego? Mostek cieplny zazwyczaj powstaje na styku dwóch materiałów o różnym współczynniku przenikalności cieplnej. Gdy punkt ten jest niewłaściwie obrobiony, nawet poprzez przyłożenie dłoni można wyczuć, iż miejsce to jest wyraźnie chłodniejsze od pozostałych.

Czym grozi mostek cieplny? Przede wszystkim wytrącaniem się wilgoci, która z czasem zacznie penetrować powierzchnię ścian. Objawem są niezwykle nieatrakcyjne dla oka zacieki. Wilgoć znacznie przyspiesza także powstawanie pleśni i grzybów, których niektóre odmiany przyczyniają się wręcz do znacznego pogorszenia stanu zdrowia domowników. Profesjonalne docieplanie budynków to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Warto skorzystać z oferty najlepszych, ponieważ aby poprawić ewentualne błędy, często trzeba liczyć się z drogim remontem.

Opracowanie:
Gawłowo 4
tel. 602 872 248
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz