Artykuł sponsorowany

Profesjonalna wymiana oleju i filtrów oleju

Profesjonalna wymiana oleju i filtrów oleju

Prawidłowa praca pojazdu uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest regularna wymiana oleju i filtrów. Ważne jest jednak określenie czasu wymiany, a także rodzaju oleju, który będzie najbardziej odpowiadał naszemu autu. W tym celu należy podjąć stałą współpracę z renomowanymi warsztatami motoryzacyjnymi. Polecane są autoryzowane serwisy znanych marek – przykładem może być Bosch Car Service.

Wymiana oleju i filtra – kiedy?

Wymiany oleju i filtra oleju powinno dokonywać się przynajmniej raz w roku podczas przeglądu technicznego. To wtedy dany zakład mechaniki pojazdów dokonuje dokładnej analizy różnych podzespołów samochodu – od układu hamulcowego, po nawet system klimatyzacyjny.  Warto wiedzieć, że najlepsze warsztaty samochodowe, które oferują szeroki zakres usług motoryzacyjnych, do swoich prac wykorzystują narzędzia diagnostyki komputerowej – dzięki temu mogą w szybki sposób wykryć błędy funkcjonalnie danych elementów pojazdu. Druga zasada określania terminu wymiany oleju i filtra wiąże się z przebiegiem. Dzisiejsze samochody są wyposażone w nowoczesną elektronikę oraz komputery, które odczytują pracę silnika – dzięki temu kierowca może zostać poinformowany o konieczności wymiany oleju i filtrów. Szczególnie jest to przydatne, kiedy dochodzi do niespodziewanych ubytków oleju w związku z uszkodzeniami. Standardowo powinno się dokonywać wymiany po przebyciu 10 tysięcy kilometrów. Przy określaniu terminu wymiany oleju i filtrów skorzystaj z doświadczenia i wiedzy mechaników samochodowych, parametrów komputerowych pracy silnika, a także wytycznych producenta, zawartych w instrukcjach serwisowych. W celu wymiany oleju i filtrów udaj się do autoryzowanego serwisu Bosch Car Service, którym jest zakład mechaniki pojazdów MWM Carmaster.

Jaki olej silnikowy wybrać?

Wybór oleju silnikowego powinien zostać dokonany przez mechanika samochodowego. Warto wiedzieć jednak, jakie oleje występują na rynku motoryzacyjnym. Do najpopularniejszych olejów silnikowych należą: oleje mineralne, oleje półsyntetyczne, a także oleje syntetyczne. W nowszych i mniej wyeksploatowanych autach stosuje się oleje syntetyczne. Wyróżniają się one lepszą ochroną ruchomych części silnika i lepszymi parametrami ich chłodzenia. Warto wiedzieć również, że olej silnikowy syntetyczny doskonale kryje wszystkie powierzchnie narażone na tarcie we wszystkich temperaturach – oleje mineralne w niskich temperaturach szybko gęstnieją, co uniemożliwia pokrywanie elementów tarcia w stu procentach. Olbrzymią zaletą oleju syntetycznego jest również lepsza kompatybilność z filtrami. Przy wymianie filtrów i olejów w warsztacie samochodowym zwróć uwagę na to, chemię samochodową jakich producentów stosują mechanicy. W najlepszych autoryzowanych zakładach wykorzystuje się wysokiej jakości oleje marek Castrol, Platinium, Mobil i Shell.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz