Materiał Partnera

Profesjonalna współpraca firmy z biurem rachunkowym

Profesjonalna współpraca firmy z biurem rachunkowym

Kompleksowa obsługa księgowa pozwala przedsiębiorcy nie tylko na obniżenie kosztów własnych, ale stanowi także bardzo komfortowe rozwiązanie, które eliminuje konieczność prowadzenia skomplikowanych rozliczeń i sporządzania sprawozdań. Warto jednak w tym zakresie zaufać wyłącznie najlepszym profesjonalistom w branży – renomowane biura rachunkowe są w stanie zadbać niemal o każdy element księgowości. Jakie konkretnie usługi świadczą?

Kadry i płace

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania rozbudowanej firmy jest budowanie odpowiednich relacji pracodawcy z podwładnymi. Należy zadbać przede wszystkim o właściwe wypłacanie wynagrodzeń – ich rozliczeniem zajmą się księgowi z dobrego biura rachunkowego, którzy wysokość pensji ustalą w przygotowanych przez siebie wcześniej umowach. Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa realizowana przez specjalistów to także prowadzenie akt osobowych, co jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników. Dokumentacja powinna zawierać nie tylko informacje zgromadzone przed podjęciem pracy, ale także wszelkiego rodzaju dane związane z wykonywaniem poszczególnych zadań na stanowisku, a także rozwiązaniu umowy. Również i tą kwestią profesjonalnie zajmie się renomowane biuro rachunkowe takie jak np. Meritum Sp. z o.o., które w ramach pełnej obsługi kadrowo-płacowej wystawia także niezbędne zaświadczenia o osiągniętych dochodach lub sporządza raporty miesięczne RMUA. Odpowiednio wykonana lista płac jest podstawą do wypłaty określonych wynagrodzeń, które są też rozliczane za czas choroby – te czynności również wchodzą w zakres profesjonalnej współpracy firmy z biurem rachunkowym świadczącym kompleksowe usługi nie tylko w zakresie kadr i płac. Czym jeszcze mogą zająć się specjaliści?

Pełna księgowość, ryczałt i nie tylko

Każdy przedsiębiorca zobligowany jest do prowadzenia ewidencji przychodów, co powinno być wykonywane w sposób profesjonalny. Warto powierzyć tę czynność księgowym z biura rachunkowego, którzy w ramach świadczonych usług poprowadzą księgę handlową dla firm spełniających wymogi określone w ustawie, np. osiągnięcie określonych przychodów. Nieco mniejsze przedsiębiorstwa mają obowiązek prowadzenia książki przychodów i rozchodów, co nadal jest dość skomplikowaną formą księgowości, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie powierzenie jej specjalistom z biura rachunkowego. Zajmą się oni także kartą podatkową czy ryczałtem ewidencjonowanym, które wybierane są przeważnie przez małe firmy. Profesjonalna współpraca firmy z biurem rachunkowym to przede wszystkim prowadzenie wszelkich niezbędnych ewidencji księgowych, dzięki czemu działalność rozliczana jest nie tylko terminowo, ale też właściwie. Pozwala to przedsiębiorcy zarówno uniknąć dodatkowych kosztów związanych z karami w przypadku złego rozliczenia, jak i zaoszczędzić czas związany z prowadzeniem ewidencji. Pełen zakres usług świadczonych przez dobre biura rachunkowe to jednak nie tylko obsługa księgowa – czym jeszcze są w stanie zająć się specjaliści?

Księgowość, podatki i usługi dodatkowe

Współpraca z biurem rachunkowym to dla przedsiębiorcy wiele korzyści. Przede wszystkim oznacza profesjonalnie prowadzoną księgowość, ale też np. reprezentację w ZUS czy urzędzie skarbowym. Księgowi mogą także uczestniczyć we wszelkiego rodzaju kontrolach podatkowych, dając tym samym pewność i bezpieczeństwo właścicielowi firmy. Biura rachunkowe dbają o to również poprzez gwarancję zwrotu poniesionych strat w przypadku błędu popełnionego przez księgowych – jest to możliwe dzięki posiadaniu przez nich specjalnego ubezpieczenia OC. Warto zatem w przypadku nawiązania długotrwałej, profesjonalnej współpracy przedsiębiorstwa z biurem rachunkowym wybrać specjalistów, którzy zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa. Powinni oni w ramach świadczonych usług gwarantować doradztwo księgowe i podatkowe. Każda wątpliwość właściciela firmy w tym zakresie rozwiana przez wykwalifikowanych księgowych to dla niego spory komfort. Dzięki sporemu doświadczeniu i kompetencjom dobre biura rachunkowe proponują też w każdej sytuacji zastosowanie optymalnych rozwiązań, co pozwala przedsiębiorcy uniknąć niewłaściwych decyzji mogących skutkować np. utratą środków. Istotne jest dbanie o odpowiednie przygotowanie różnego rodzaju deklaracji czy raportów wymaganych przez ZUS – profesjonalna obsługa księgowa to nie tylko ich poprawne wypełnienie, ale też możliwość dostarczenia do urzędu przez księgowych. Warto zatem nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, należy jednak pamiętać o tym, by wybrać wyłącznie najlepszych specjalistów w branży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz