Materiał Partnera

Profesjonalna pomoc w leczeniu nietrzymania stolca i moczu

Profesjonalna pomoc w leczeniu nietrzymania stolca i moczu

Choć występują stosunkowo często i są już dość powszechnymi schorzeniami, to wciąż jednak traktowane są przez pacjentów jako powód do wstydu. Nietrzymanie stolca i moczu to jednak dolegliwości, z którymi można skutecznie walczyć. Dzięki pomocy reno  mowanych placówek medycznych, takich jak np. Euro-Klinika Sp. z o.o., choroby te mogą być kompleksowo leczone. Co dokładnie są w stanie zaproponować specjaliści?

Pełne wyeliminowanie problemu

Dotykające głównie kobiet nietrzymanie moczu to problem, który może zostać całkowicie zneutralizowany. Pacjenci z tym schorzeniem nierzadko wolą korzystać z niewygodnych podpasek i pieluch, odczuwając znaczny dyskomfort i wstyd przed wizytą u lekarza. To spory błąd, który nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie chorego, ale też generuje duże wydatki. Euro-Klinika Sp. z o.o. rekomenduje odbycie konsultacji ze specjalistą pracującym w tej placówce oraz wykonanie zleconych przez niego badań. Takie działania pozwalają na dopasowanie optymalnego leczenia nietrzymania moczu. Dolegliwość ta może być złagodzona lub nawet całkowicie wyeliminowana dzięki kwalifikowanej rehabilitacji, którą przeprowadza Euro-Klinika Sp. z o.o. – dotyczy ona pacjentów w każdym wieku. Niekiedy nietrzymanie moczu to objaw prowadzący nie tylko do kłopotliwych sytuacji, ale też wywołujący ból w obrębie dna miednicy i nie tylko. Przyczyn powstawania tego schorzenia może być wiele – zażywane przez pacjenta leki, niewłaściwa dieta, pourazowe, jatrogenne, bezpośrednio związane z demencją starczą czy chorobami układowymi. Euro-Klinika Sp. z o.o. jest w stanie szybko rozpoznać źródło problemu i zaproponować odpowiednie dla danego przypadku leczenie.

Kłopotliwe nietrzymanie stolca

Problem z oddawaniem kału, czyli defekacją, to dolegliwość, która może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych powikłań. W jej wyniku dochodzi do podrażnienia okolicy odbytu skutkującego zakażeniami skóry i powstawaniem trudno gojących się ran. Ma też przede wszystkim ogromny wpływ na psychikę człowieka – doprowadza do zaburzeń na tle psychologicznym. Diagnostyka nietrzymania stolca w renomowanej placówce medycznej Euro-Klinika Sp. z o.o. to profesjonalne badanie i wdrożenie leczenia zachowawczego lub zabiegowego. Kontrolowanie wypróżniania może być zwiększone dzięki zmianie nawyków żywieniowych w celu ograniczenia ryzyka występowania zaparć oraz zastosowanie leków przeciwbiegunkowych. W przypadku, gdy działania zachowawcze nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, Euro-Klinika Sp. z o.o. jest w stanie pomóc pacjentowi dzięki leczeniu operacyjnemu wykonywanemu przez specjalistów. Warto więc zaufać tej placówce w eliminowaniu nietrzymania stolca i moczu – okazuje się bowiem, że dolegliwości te można z powodzeniem wyleczyć, co znacząco przekłada się na komfort i jakość życia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz