Materiał Partnera

Profesjonalna oprawa fotograficzna uroczystości rodzinnych

Profesjonalna oprawa fotograficzna uroczystości rodzinnych

W dzisiejszych czasach każde większe spotkanie rodzinne to święto. Żyjemy w biegu gdzieś pomiędzy pracą a codziennymi obowiązkami domowymi. Coraz rzadziej spotykamy się z krewnymi, a jeśli już tak się dzieje, to zwykle jest to impreza rodzinna. Wesele, Chrzest Święty, Pierwsza Komunia, okrągłe urodziny czy złota rocznica ślubu – to niezwykle ważne wydarzenia, które chcemy zachować w pamięci jak najdłużej. Umożliwiają to zdjęcia i reportaże video. Dlaczego warto zatrudnić fotografa na wybrane uroczystości rodzinne?

Fotograf a osoba fotografująca

Obecnie każdy z nas ma nowoczesny smartfon, który wyposażony jest w aparat cyfrowy o całkiem niezłych parametrach technicznych. Wiele osób posiada też drogie lustrzanki i zajmuje się fotografią w sposób amatorski. Pojawia się więc pytanie, czy w dobie tak dużego dostępu do wszelkich dóbr technologicznych, wynajmowanie profesjonalnego fotografa na imprezę rodzinną ma sens? Odpowiedź brzmi, tak! Jak powiedział niegdyś Ansel Adams „najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim”.

Nie jakość sprzętu jest więc najważniejsza, ale osoba, która na nim pracuje. Dobrego fotografa cechuje przede wszystkim talent do uwieczniania emocji i świadomość tego, co robi. Nie sztuką jest zrobić 100 przypadkowych zdjęć, z których żadne nie wzbudzi w oglądającym żadnych uczuć. Sztuką jest stworzyć fotografię, która po latach wywoła uśmiech na twarzy, wzruszenie lub tęsknotę. Profesjonalista potrafi dobrze wykorzystać światło, zna się na kompozycji, patrzy dalej niż na pierwszy plan. Amator skupia się tylko na tym ostatnim.

Obróbka graficzna zdjęć

Profesjonalny fotograf zawsze poddaje zdjęcia obróbce graficznej przed oddaniem ich w ręce klienta. Jak informuje specjalista z firmy Foto-Video Studio – każdy przedstawiciel tego zawodu ma własny styl, którym kieruje się podczas edycji wykonanych przez siebie fotografii. Dzięki temu otrzymujemy komplet niepowtarzalnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które możemy wykorzystać na wiele sposobów – zrobić odbitki w różnych rozmiarach dla całej rodziny, stworzyć fototapetę, kalendarz, naklejki czy obraz na płótnie. Ponadto profesjonalista selekcjonuje zdjęcia, odrzucając te nieudane. Fotografie wykonane przez amatora są zwykle chaotyczne i pozbawione obróbki, przez co prezentują się zwyczajnie i jednowymiarowo.

Faktem jest, że za współpracę z zawodowcem musimy zapłacić więcej niż za zdjęcia robione przez amatora. Wiele osób stwierdzi też, że fotografie wykonane przez członków rodziny nie kosztują nic. Warto sobie jednak zadać pytanie, ile z takich zdjęć mamy wyeksponowane w swoich domach? Często nawet ich nie wywołujemy. A to chyba najlepszy wyznacznik ich jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz