Artykuł sponsorowany

Profesjonalna konserwacja dachu

Profesjonalna konserwacja dachu

Nawet najlepsze pokrycia dachowe wykonane z innowacyjnych blachodachówek czy wysoko estetycznych dachówek ceramicznych ulegają po pewnym czasie zniszczeniu. Są one bowiem nieustanie poddawane zmiennym warunkom atmosferycznym takim jak wiatr, mróz, upały czy deszcze. Nie każdy właściciel domu wie niestety, że co jakiś czas należy wykonywać konserwację dachu.

Konserwacja dachu – dlaczego jest potrzebna?

Konserwacja dachu jest potrzebna z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest odnowienie wyglądu dachu, który po kilku latach eksploatacji często traci swój połysk, nasycony kolor oraz idealnie wypolerowaną fakturę. Jest to efekt działania warunków pogodowych, które w wielu przypadkach doprowadzają między innymi do zawilgocenia pokrycia dachowego, co można zauważyć gołym okiem – dachówki zaczynają przybierać barwę morskiej zieleni. Warto pamiętać również o parametrach technicznych – to druga przyczyna konserwacji dachu.  Pomimo iż blachodachówki czy blachówki ceramiczne z odpowiednimi systemami wentylacyjnymi posiadają wysokie wskaźniki wytrzymałości, hydroizolacji i izolacji termicznej, po pewnym czasie ich właściwości słabną. Przekłada się to niestety na wyższe rachunki za ogrzewanie, a w niektórych przypadkach na przedostawanie się wilgoci do wnętrza budynków. Bardzo ważnym powodem, dla którego przeprowadza się konserwacje dachu, jest również osadzony na nim bród – odchody ptaków, piasek, sadza itp.

Konserwacja dachu – naprawy, czyszczenie, nakładanie powłok i malowanie

Jeśli chodzi o działania związane z konserwacjami dachów, należy wiedzieć, że zalicza się do nich naprawy pokryć dachowych, ich czyszczenie, a także malowanie (jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe) i nakładanie specjalnych powłok zabezpieczających przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz warunkami atmosferycznymi. Istotne jest wykorzystanie wiedzy i umiejętności profesjonalnej firmy z branży dekarskiej, która w swojej ofercie ma szerokie działania dotyczące konserwacji dachu. Jednym z takich podmiotów jest firma Brodpak, która ma ponadtrzydziestoletnie doświadczenie w branży. Na wykonawcę konserwacji dachu wybieraj przedsiębiorstwa, które na swoją pracę udzielają kilkuletniej gwarancji. Ważne jest również to, aby dana firma była zaopatrzona w najlepszej jakości środki chemiczne oraz materiały budowlane.

Jak często przeprowadzać konserwację dachu?

Warto wiedzieć, że nasz dach powinien być poddany przeglądowi okresowemu przynajmniej raz w roku. Pozwoli to uniknąć pogłębiania zniszczeń, jeśli jakiekolwiek już się pojawiły. Jeśli chodzi o nakładanie powłok zabezpieczających, powinno się korzystać z takiego rozwiązania przynajmniej co dwa lata, wcześniej warto zdecydować się również na profesjonalne czyszczenie dachu. Ostatni typ konserwacji dachu – jego malowanie – warto przeprowadzać, co pięć lat. Dzięki temu Twoje pokrycie dachowe zawsze będzie wyglądało świeżo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz