Materiał Partnera

Profesjonalna hodowla gołębi – niezbędne artykuły zoologiczne!

Profesjonalna hodowla gołębi – niezbędne artykuły zoologiczne!

Polska wyróżnia się znacznie na tle innych państw swoimi hodowlami gołębi. Ptaki te często wykorzystywane są do różnych pokazów, a to wymaga od hodowców zadbania o to, aby zwierzęta nie tylko pięknie się prezentowały, ale także, aby były w pełni zdrowe. Wiele gołębi – mowa m.in. o tych pocztowych – przemierza również bardzo duże dystanse. To zaś powoduje, że muszą być silne i przygotowane na różne, nawet ciężkie warunki.

Zbilansowana dieta gołębi

Nie każdy wie, że hodowcy gołębi, podejmują stałą współpracę z ośrodkami weterynaryjnymi, nie tylko w celu leczenia ptaków, czy przeprowadzania szczepień, ale także w związku z profilaktyką, na którą składa się zbilansowana dieta. Dobry weterynarz określny dokładnie, jakie karmy, mieszanki paszowe, czy też preparaty odpornościowe, powinien zastosować dla swojej hodowli dany właściciel. Często poleca się im wykorzystanie tak zwanych gritów, które wpływają na układ autoimmunologiczny gołębi, ich wzrok, siłę, czy też na pierzenie. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj tego typu produkty żywieniowe dla ptactwa, często są tworzone z proekologicznych wyciągów roślinnych, które wyróżniają się bogactwem witaminowym. Istotne przy hodowli gołębi jest jednak znalezienie dobrego sklepu zoologicznego i dietetyka weterynaryjnego. Wysokie jakościowo usługi w tym zakresie – handel artykułami dla zwierząt i pomoc medyczna – oferuje m.in. polecana przez wielu hodowców Przychodnia weterynaryjna Zoo-Med, która działa w miejscowości Susz, w okolicach Kwidzyna.

Artykuły pielęgnacyjne

Oprócz dobrych produktów żywieniowych, które wpływają na zdrowie gołębi, ważne są również artykuły pielęgnacyjne, mające zadbać o piękny wygląd ptaków. Dzisiaj hodowcy wykorzystują nie tylko zakwaszacze, czy probiotyki, ale także odpowiednie środki higieniczne zarówno do pierza gołębi, jak i do przestrzeni, w której są hodowane. Klatki muszą być bowiem sterylne, co pozwala wyeliminować nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także robactwo i groźne pasożyty.

Klatki, miseczki, siodełka, ruszty, karmidła…

Dla zdrowia zwierząt ważny jest także komfort ich życia. To dlatego hodowcy gołębi zakupują w najlepszych sklepach weterynaryjnych również różnego rodzaju akcesoria – miseczki, siodełka, ruszty, karmidła, czy też mobilne klatki. Ważne są również te stacjonarne, które muszą zapewniać odpowiednią ochronę przed wilgocią, wiatrem i chłodem, a także które powinny zapewnić odpowiednie miejsce lęgowe. Warto, aby przy tworzeniu gołębników, skonsultować się z weterynarzami specjalizującymi się w profilaktyce zdrowotnej ptactwa. Z pewnością udzielą oni cennych wskazówek!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz