Artykuł sponsorowany

Produkty i usługi oferowane przez tartak Leszmar

Produkty i usługi oferowane przez tartak Leszmar

Tartak to miejsce pierwszego etapu obróbki drewna. W nim następuje przetworzenie surowych bali w materiał budowlany nazywany tarcicą. Ta, występująca w postaci desek i belek, poddawana jest kolejnym obróbkom ciesielskich, których wynikiem są elementy drewniane wykorzystywane w budowie domów, mebli i przedmiotów. Sprawdź jakie dokładnie produkty i usługi oferuje tartak Leszmar

Produkty tarczane

Praca w tartaku to po prostu praca nad drewnem. Jej wynikiem jest materialny produkt, którego głównym przeznaczeniem jest budownictwo, ale nie tylko. Zazwyczaj tartaki prowadzą sprzedaż drewna. Taką działalnością zajmuje tartak Leszmar z Gulcza w województwie wielkopolskim.

Produktem podstawowym jest tarcica – materiał budowlany w postaci nieobrzynanych desek lub belek. W ofercie tartaku znajdziemy również więźbę i podbitkę dachową oraz deski elewacyjne, tarasowe czy podłogowe. Bardzo popularne są deski na palety, które znajdują zastosowanie w wielu rodzajach działalności. Do produktów tartacznych należą też deski, króciaki, kantówki. Wszystkie te materiały są potrzebne w branży budowlanej, meblarskiej i dekoratorskiej.

W procesie przecierania drewna uzyskuje się także znaczne ilości odpadów. One również mogą stanowić produkty podlegające sprzedaży. Swoje zastosowanie mają otrzymywane tym sposobem kora i trociny również znajdują swoje zastosowanie, głównie w ogrodzie. Tradycyjne drewno przeznaczone na opał także jest dostępne w tartaku.

Usługi oferowane przez tartak

Tym, co warto wyróżnić w usługach świadczonych przez tartak, jest możliwość przygotowania produktów na specjalne zamówienie. Dzięki temu wszystkie łaty, kontrłaty, legary, krokwie, kantówki lub deski szalunkowe zostaną przycięte do odpowiednich wymiarów.

Przecieranie, czyli cięcie surowych beli na tarcicę to główna sfera działalności tartaku. Oferowane są różne sposoby przecierania – wyróżnia się aż siedem metod, z których każda pozwala na uzyskanie innej tarcicy. Najpopularniejsze to przetarcie jednokrotne i dwukrotne.

Nie jest jednak jedyną, ponieważ do usług tartacznych należą także działania takie, jak docinanie do długości, podsuszanie czy suszenie. Tartaki oferują struganie czterostronne, polegające na wygładzeniu wszystkich czterech powierzchni drewnianych elementów, a także frezowanie oraz impregnowanie drewna.

Tartak Leszmar - wysoka jakość

Obróbką drewna w tartaku Leszmar zajmują się specjaliści, którzy widzą jak z nim postępować. Również produkty wykonane z prawdziwego drewna mają wyższą jakość niż ich zamienniki z tańszych materiałów – widoczne jest to szczególnie w kwestii desek podłogowych. Oprócz wymienionych wyrobów, firma oferuje również sprzedaż fabrykatów do mebli ogrodowych, gotowych mebli drewnianych, oraz gotowych palet w standardzie EUR. Pracownicy Leszmar zachęcają do kontaktu w celu ustalenia szczegółów dotyczących zamówienia zarówno od klientów detalicznych, jak i hurtowych.

Opracowanie:
Gulcz, Czarnkowska 7a
tel. 67 256 38 38
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz