Materiał Partnera

Produkcja usługowa części i podzespołów do maszyn i urządzeń

Produkcja usługowa części i podzespołów do maszyn i urządzeń

Działalność produkcji usługowej może wspierać budowę części do maszyn i urządzeń. Operowanie na tym polu daje wiele możliwości, bowiem tworzenie prototypów na podstawie własnego projektu, bądź według czyjejś dokumentacji, okazuje się być tańszym rozwiązaniem, niż kupienie autentycznego produktu. Z części oraz podzespołów można stworzyć właściwie kompletny produkt. Jakie działania są wykonywane w tym zakresie? Na czym one polegają?

Działalność w ramach produkcji usługowej

W ramach produkcji usługowej części i podzespołów do maszyn oraz urządzeń wykonywane są liczne działania, które wykorzystują narzędzia najwyższej jakości. Pierwszym z nich jest skrawanie, polegające na usuwaniu warstw naddatku przedmiotu, a w konsekwencji – zamienienie go w wióry. Dzięki temu można stworzyć bryłę o najbardziej nietypowym kształcie oraz specyficznych parametrach.

Kolejnym działaniem jest toczenie, które pozwala na uzyskanie przedmiotu o pożądanych wymiarach, poprzez oddzielanie nożem tokarskim warstwy od produktu. Za pomocą toczenia można obrabiać zarówno powierzchnie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w ramach produkcji usługowej części do maszyn jest spawanie, polegające na łączeniu różnych elementów urządzeń za pomocą wysokiej temperatury. Dodatkowo, w celu modernizacji produktów wykonywane jest malowanie i piaskowanie.

Produkcja usługowa – dla kogo?

Usługi obróbki plastycznej metali skierowane są głównie do właścicieli fabryk, jednak poszczególne osoby znajdą tu również coś dla siebie. Firma Taks-stal, oferująca produkcję części do maszyn i urządzeń, posiada szeroki wachlarz usług. Obróbka skrawaniem, zabezpieczenia antykorozyjne oraz możliwość cięcia blach to możliwości, które zadowolą każdego klienta. Dla serwisantów maszyn i urządzeń przemysłowych często odtwarza się niedostępne na rynku części, natomiast producenci maszyn mają możliwość otrzymania podzespołów lub prototypów różnych produktów.

Produkcja usługowa w doświadczonej branży metalowej proponuje nowoczesne rozwiązania. Skrawanie, toczenie czy spawanie pozwalają otrzymać zupełnie nowe części i podzespoły do maszyn oraz urządzeń. Możliwość wykonania praktycznie każdego kształtu pozwala na dokładne odtworzenie nieprodukowanych już elementów oraz stworzenie prototypu 1:1.

Opracowanie:
Sitkówka-Nowiny, Składowa 3a
tel. 41 346 50 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz