Materiał Partnera

Produkcja pasmanterii w Polsce

Produkcja pasmanterii w Polsce

Rynek produkcyjny i dystrybucyjny pasmanterii w Polsce, który związany jest z branżami wnętrzarską, dekoracyjną, odzieżową, obuwniczą, czy też kaletniczą, bardzo dynamicznie się rozwija. Krajowe firmy wyróżniają się bowiem posiadaniem nowoczesnych parków technologicznych, a także wykorzystywaniem tylko wysokiej jakości surowców spełniających wszystkie standardy europejskie. Dowiedz się, co oferują najlepsi producenci pasmanterii.

Przegląd oferty

Obecnie na rynku polskim działają zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa produkcji pasmanterii. Warto jednak zauważyć, że wciąż nienasycony rynek powoduje, że panuje na nim umiarkowana konkurencyjność. Dzięki temu w branży z powodzeniem działa wiele firm. Większość klientów kieruje się jednak do tych, które oferują jednak szeroką ofertę produktową. Mowa o tworzeniu wyjątkowych wizualnie, a także technicznie produktów takich, jak: gumy dziane, lamówki dziane poliestrowe, lamówki poliestrowe i polipropylenowe, taśmy nośne, sznurki bawełniane, sznurki poliestrowe i polipropylenowe, a także sznurki zakuwane, charakterystyczne między innymi dla sznurowadeł obuwniczych. Warto przy tym wiedzieć, że tego typu produkty są przygotowywane u najlepszych producentów według szczegółowych specyfikacji klientów biznesowych, zwłaszcza przy bardzo dużych zamówieniach hurtowych!

Surowce wysokiej jakości

W branży pasmanterii przede wszystkim liczy się jakość. To bowiem od parametrów technicznych sznurówek, nici, taśm, lamówek itd. mogą zależeć inne produkty, które wykorzystują te elementy – np. materace, obuwie, czy odzież. Dzisiaj w branży największym zaufaniem cieszą się zatem firmy, które opierają swoje wyroby o surowce z certyfikatami Oeko-Tex, które potwierdzają spełnianie wspomnianych standardów europejskich, które wyznaczają także kierunki rozwoju światowego rynku pasmanterii. Obecnie najczęściej korzysta się zatem z wysokiej klasy gatunkowej bawełny, lub syntetycznych tworzyw takich, jak polipropylen i poliester. Ich odpowiednie preparowanie, pozwala na uzyskanie unikalnych właściwości dotyczących odporności np. na uszkodzenia mechaniczne, czy wodę i zabrudzenia.

Polska ważnym graczem na rynku europejskim

Szerokie oferty produktowe, wykorzystanie tylko wysokich jakościowo surowców, wysokie standardy logistyczne i nowoczesne parki maszynowe sprawiają to, że wiele polskich firm producenckich, z powodzeniem konkuruje na rynku europejskich. Olbrzymie branżowe sukcesy osiągnęła między innymi marka RADKAR, która współpracuje z licznymi kontrahentami polskimi oraz zagranicznymi. Jest to także wynik stałego rozwoju własnej technologii i oferty produktowej, a także doświadczenia.

Opracowanie:
Radom, Kozienicka 126
tel. 48 344 30 39
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz