Materiał Partnera

Produkcja mas bitumicznych na zimno. Przebieg procesu

Produkcja mas bitumicznych na zimno. Przebieg procesu

Masy bitumiczne służą do wyrównywania powierzchni jezdni i ciągów pieszych. Popularnym produktem są masy bitumiczne na zimno, ponieważ, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników stosowanych na gorąco, nie wymagają podgrzewania. Wymagają jedynie zagęszczenia i dobrego ubicia. Zobacz, jak przebiega proces ich produkcji.

Masy bitumiczne na zimno są dostępne w sprzedaży dla klientów indywidualnych, którzy stosują je do napraw nawierzchni. Jest to rozwiązanie wygodne i stosunkowo łatwe w użyciu, ponieważ nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu.

Jak powstaje masa bitumiczna?

Poprosiliśmy pracownika firmy DEGAMEX, aby opisał nam proces powstawania mas bitumicznych. Okazuje się, że najważniejsze są odpowiednio dobrane materiały. Taka masa składa się z kruszywa i lepiszcza. Kruszywo nadaje jej twardość, która jest niezbędną cechą jezdni i ciągów pieszych. Lepiszcze ma za zadanie połączyć ze sobą suche składniki. Wszystkie składniki są ze sobą mieszane w odpowiednich proporcjach, a następnie pakowane w worki, które trafiają do sprzedaży.

Zalety masy bitumicznej

Ten materiał zyskał popularność również wśród klientów indywidualnych ze względu na łatwość użycia, wysoką trwałość oraz szereg zalet, które pozwalają na jego szerokie zastosowanie. Są to między innymi:

  • wysoka przyczepność do podłoża,
  • szybkie twardnienie,
  • odporność na wykruszanie,
  • niska cena,
  • możliwość stosowania także na mokrą nawierzchnię.

Klienci często decydują się na użycie masy bitumicznej do napraw ubytków w jezdni, ponieważ jest ona łatwa w przygotowaniu i użyciu. Wystarczy oczyścić ubytek z większych zanieczyszczeń, wsypać gotową mieszankę, a następnie zagęścić ją za pomocą ubijaka ręcznego. Jest to naprawa, którą może wykonać praktycznie każdy, a jej efekt jest bardzo trwały.

Do czego używać masy bitumicznej?

Jest to materiał bardzo uniwersalny, co również wpływa na jego popularność. Masa bitumiczna doskonale nadaje się do remontowania alejek, podjazdów, parkingów, chodników i innych powierzchni betonowych czy asfaltowych. Dobrze sprawdza się przy naprawie trudno dostępnych miejsc, takich jak krawędzie przy krawężnikach lub studzienkach odpływowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz