Materiał Partnera

Produkcja i zastosowanie kołków uziemiających

Produkcja i zastosowanie kołków uziemiających

Większość urządzeń elektrycznych posiada przewody zasilające, które przystosowane są do podłączenia do gniazdek i innych źródeł prądu wyposażonych w specjalne kołki uziemiające. Kołek uziemiający ma za zadanie odprowadzanie  ładunków elektrycznych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na przepływ prądu. Tego typu elementy muszą zostać wykonane precyzyjnie i z najwyższej klasy materiałów.

Produkcja kołków uziemiających

Kołki uziemiające mogą zostać wykonane ze stopu miedzi, np. mosiądzu, który pozwala na najszybsze i najłatwiejsze uziemienie.  Do produkcji takich elementów jak kołki uziemiające potrzebne jest odpowiednio wyposażone zaplecze techniczne, które umożliwia kompleksową obróbkę materiałów takich jak np. metal. Prawidłowo wykonane kołki uziemiające nie potrzebują specjalnie przygotowanego podłoża i mogą być stosowane nawet w trudno dostępnych miejscach. Warto zlecić produkcje kołków uziemiających takiej firmie jak AIGO-TEC Sp. z o.o. , która posiada nowoczesne zaplecze produkcyjne i jest w stanie realizować zlecenia zarówno dla małych firm, jak i wielkich przedsiębiorstw. Dodatkowo korzystając z usług tego rodzaju firmy, możemy liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc przy wyborze najkorzystniejszych rozwiązań.

Gdzie wykorzystywane są kołki uziemiające?

Urządzenia elektryczne w większości zasilane są za pośrednictwem kabla zasilającego, który jest podłączony do gniazdka lub innego źródła prądu wyposażonego w kołki uziemiające. Tego typu zabezpieczenia stosowane są przy najróżniejszych urządzeniach elektrycznych wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. Zabezpieczenie urządzeń przed negatywnym wpływem przepływu prądu znacząco zwiększa bezpieczeństwo użytkowania oraz żywotność urządzenia. Kołki uziemiające znajdują zastosowanie przy budowach polowych sieci telekomunikacyjnych, modułach komputerowych czy zespołach kontrolno-ekranujących. Kołek jest wyposażony w specjalną linkę uziemiającą, dzięki czemu możliwe jest uziemienie dowolnego urządzenia.

Kołki uziemiające, a urządzenia elektryczne

Rozmiar kołka uziemiającego i materiał, z jakiego został wykonany, powinien zostać dostosowany do przyszłych warunków pracy. Każde urządzenie elektryczne ma swoją własną specyfikę pracy i warto dopasować sposób uziemienia do tej specyfiki.  Urządzenia elektryczne powinny zostać uziemione, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy i zmniejszyć ryzyko awarii. Prawidłowo uziemione urządzenia i sprzęty elektryczne nie są narażone na niekorzystne efekty przepływu prądu, czy uszkodzenia wynikające z nagłego wzrostu napięcia.

Opracowanie:
Nekla, Gnieźnieńska 6
tel. 61 435 92 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz