Materiał Partnera

Produkcja barier ochronnych

Produkcja barier ochronnych

Bariery ochronne to konstrukcje, które wykorzystywane są przed zarządy dróg i urzędy miejskie, przed ośrodki produkcyjne, lotniska, dworce PKP, prywatne parkingi, czy też przez wspólnoty mieszkaniowe, szkoły i szpitale. Liczba podmiotów zainteresowana takimi wyrobami jest olbrzymia, co przekłada się na znaczne zapotrzebowanie. Dzisiaj bariery ochronne mogą występować w różnych typach, standardach jakości, a także wersjach zakupowych – gotowe produkty katalogowe, czy te zamawiane i tworzone według spersonalizowanych projektów.

Rodzaje barier ochronnych

Bariery ochronne mogą występować niemalże w dowolnej formie. Najczęściej są to jednak dwa słupki z łączącą się monolitycznie bez ostrych krawędzi „belką” poziomą. Wielokrotnie takie konstrukcje są tworzone w systemie rurowym, gdzie ich produkcja polega na odpowiednim wyginaniu wcześniej przygotowanych prefabrykatów metalowych, m.in. stalowych bądź aluminiowych. W zależności od potrzeb klienta i celu zastosowania barierek ochronnych, mogą one występować również w wersji płotów odgradzających, czy większych konstrukcji pionowych. Popularne są również bariery niskie, które np. stosuje się na zakrętach w parkingach podziemnych, czy nadziemnych.

Jeśli chodzi o specyfikację materiałową, najczęściej bariery ochronne, produkowane są – jak już wspomniano – z rur stalowych ocynkowanych, lub też z prętów galwanizowanych. Malowane są one zaś na pomarańczowo, żółto, biało-czerwono, lub też na inne jaskrawe i łatwo zauważalne kolory.

Zamówienia spersonalizowane

Jeśli chodzi o spersonalizowane zamówienia barierek ochronnych, warto wiedzieć, ze składać je można w dedykowanych pracowniach metaloplastycznych, które posiadają nowoczesny sprzęt tokarski, frezarski, w tym maszyny w technologii CNC. To wtedy firmy te pomagają opracować projekt, lub też wykonują barierki według dostarczonych specyfikacji. Mogą one występować w formie zarówno papierowej (techniczne rysunki, opisy konstrukcji itd.), jak i też mogą zostać wcześniej zaprojektowane w modelu cyfrowym 3D. To często jest ważne przy wykonywaniu barierek ochronnych w całych seriach, np. dla zarządów dróg, które chcą odgradzać chodniki od tras szybkiego ruchu, czy od szlaków, którymi poruszają się każdego dnia uczniowie.

Produkcją barierek ochronnych i innych systemów zabezpieczających, w tym balustrad i poręczy, również dla osób niepełnosprawnych, zajmuje się m.in. renomowana firma metaloplastyki oraz obróbki metali. Mowa o przedsiębiorstwie P.P.H.U. SIDAR, które wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy, pozwalający tworzyć niezwykle trwałe konstrukcje. Opłacalność finansowa współpracy z takimi wytwórcami, jest zaś bardzo duża! 
Opracowanie:
Nowe Kramsko, Chrobrego 11
tel. 698 597 737
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz